Finské političce hrozí vězení za citaci biblické pasáže

Bývalá ministryně vnitra a současná poslankyně finského parlamentu byla formálně obviněna za svůj tweet o homosexualitě. Päivi Räsänenová je obviněna z podněcování k nenávisti vůči skupině lidí.

Politička v roce 2019 zveřejnila obrázek své Bible otevřený v Římanům 1,24–27, který popisuje homosexualitu jako „hanebnou vášeň“. V příspěvku zpochybnila rozhodnutí luteránské církve ve Finsku, jejíž je členkou, podpořit místní pochod homosexuálů.

SouvisejícíRäsänenová : Nyní je čas zkusit probudit ty spící a nevyskočit z potápějící se lodi

Na základě stížností pak byla vyslýchána policií a bylo zahájeno vyšetřování, zda se nejedná o přestupek proti finským zákonům. Následně byla obviněna z tweetu, stejně jako za komentáře z roku 2018, které řekla v televizi, a za brožuru o manželství, kterou napsala v roce 2004. Jak informuje britský portál Premier, všechna obvinění souvisí s „nenávistnými projevy“.

Finský generální prokurátor ve svém prohlášení uvedl, že jednání poslankyně bylo urážlivé a diskriminační a její prohlášení porušovala rovnost a důstojnost homosexuálů.

Räsänenová si za svými názory stojí a k celému případu řekla: „Půjdu k soudu s klidnou a statečnou myslí a věřím, že Finsko je ústavním státem, kde platí svoboda slova a náboženského přesvědčení, které jsou zakotveny v mezinárodních dohodách i v naší ústavě,“ cituje političku internetový portál Premier.

„Přesvědčení založené na křesťanské víře je více než jen povrchním názorem. První křesťané se nezřekli své víry ani ve lví jámě, proč bych se pak měla vzdát své víry v soudní síni,“ dodala.

„Neodstoupím ze svého přesvědčení ani ze svých textů. Neomlouvám se ani za spisy apoštola Pavla. Pokud je to nutné, jsem připravena bránit svobodu slova a své náboženského přesvědčení.“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Výkonný ředitel organizace ADF International Paul Coleman vyjádřil vážné znepokojení nad obviněním a uvedl: „Svoboda slova je jedním ze základních pilířů demokracie. Rozhodnutí finského generálního prokurátora vznést tato obvinění proti Dr. Räsänenoé vytváří kulturu strachu a cenzury.“

Päivi Räsänenová předtím, než se v roce 1995 stala poslankyní parlamentu, pracovala jako lékařka. V letech 2011 až 2015 působila jako ministryně vnitra ve finské vládě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. května 2021 Foto: Facebook – Päivi Räsänenová

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Divné, divné, divné …
    Populistický proud s oblibou vyzdvihuje toleranci, především jako lásku k bližnímu, bez rozdílu, jako téměř ten nejvyšší a praktický projev křesťanství. Když však ale je zdůrazňován jeden z mnoha aspektů toho skutečného a svatého křesťanství, jde toto rádoby „kamarádství“ stranou. Kdo zabrání světu, aby si křesťanství vykládal po svém?

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář