Formace Safenat Paneach vystoupí na adventním koncertu v Praze

 

V neděli 27.11.2016 odehraje v Praze adventní koncert rocková skupina Safenat Panech, informuje o tom pozvánka na sociální síti Facebook.

Název kapely vznikl inspirací ze Starého zákona. Safenat Paneach je egyptské jméno Josefa, jednoho z Jákobových synů. Skupina k jeho výběru uvedla: „Ale Josef jako ‚mistr snů‘ a taky dlouholetý vězeň svědomí, nám v lecčems dost připomíná osudy borců, jejichž básničky se snažíme zhudebňovat. Jméno Safenat Paneach navíc zřejmě nejvíce pravděpodobně znamená ‚ten, který odkrývá skryté věci‘. A přesně takhle nám básničky otevírají oči.“

AdventTexty jejich písní tvoří zhudebněná poezie autorů zakázaných komunistickým režimem, mezi které patří například Ivan Jirous, Bohuslav Reynek, Jan Skácel a Jan Zahradníček.

Aktuální sestavu tvoří zpěvák Petr Wagner, kytaristé Michal Homolka, Petr „Čápa“ Čapek, baskytarista Jan Tišer a bubeník Dan „Pirát“ Vilášek, kteří v minulosti působili v kapelách Bez Iluze, Goro, Manahem, Noi, Ram Adonai a dalších.

Formace vznikla v roce 2014. Za dobu své existence odehráli několik klubových koncertů a vystoupili na festivalech Festival v zahradě, Otevřeno Jimramov, Meziprostor, UNITED a VOX. V roce 2015 vydali své první album s názvem Safenat Paneach.

Adventní koncert začne v 19:00 hod. v prostorách evangelického společenství TaCesta – Klub Zázemí, Bartolomějská 13, Praha 1. Před samotným koncertem kapela hudebně doprovodí bohoslužbu, která začne od 17:00 hod.

 

Autor: Lukáš Pokorný
Foto: Facebook

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář