Fotbalisté Premier League se zapojili do charitativní akcie na podporu pronásledovaných křesťanů

Svůj dres do dražby nabídli mimo jiné fotbalisté Olivier Giroud, David Luiz, Alisson Becker nebo Kevin Durant. „260 milionů pronásledovaných křesťanů je nepřijatelné,“ tvrdí francouzský reprezentant Olivier Giroud.  

Frankofonní sbor French Connect z Londýnu spolu s křesťanskou organizací Plus Que Sportifs nedávno uspořádaly online charitativní galavečer The Goal s cílem získat finanční prostředky pro organizace Open Doors a Holistic Sports France, které pomáhají pronásledovaným křesťanům.

Všechny sebrané peníze budou použity na podporu vzdělávání a na fotbalové projekty v Kamerunu a Mali. Evangelical Focus informuje, že právě tyto oblasti trpěly po masakrech způsobené teroristickou organizaci Boko Haram.

Slavnostní akce proběhla 22. listopadu a zahrnovala také aukci několika dresů a obuvi známých fotbalistů, házenkářů či basketbalistů, která trvala do 6. prosince a vynesla kolem 350 tisíc českých korun.

Sportovní kaplan Joel Thibault z Plus Que Sportifs a jeden z organizátorů všem zúčastněným hráčům poděkoval na sociální síti.

Útočník londýnské Chelsea Olivier Giroud, kde hrával také bývalý český reprezentant Petr Čech, do aukce daroval několik svých věcí, včetně dresu svého stého zápasu za francouzský národní tým, podepsané tričko z finálového zápasu ve FA Cupu proti Arsenalu Londýn a dva páry obuvi, které také podepsal.

Giroude podle Evangelical Focus k situaci pronásledovaných křesťanů uvedl: „My, kteří jsme v jistém pohodlí, musíme myslet na ty, kteří nesmírně trpí, proto podporuji organizaci Open Doors a Holistic Sports pro jejich skvělou práci v terénu. Díky své úžasné práci mohou být hlasem těch, které není slyšet.“

„Svědectví pronásledovaných křesťanů představených na tomto galavečeru mě šokovala. 260 milionů pronásledovaných křesťanů po celém světě je nepřijatelné a musíme o tom mluvit,“ zdůraznil Giroud.

Dále poznamenal, „když jsem potkal Mourada, bývalého muslimského a fotbalového trenéra, který přišel ke Kristu, tak jeho svědectví mě dojalo. Slíbil jsem, že mu poskytnu kopačky pro jeho projekty. Obdivuji odvahu křesťanů, jako je Mourad,“ konstatoval francouzský fotbalista.

Open Doors patří k největším globálním organizacím, které pravidelně přinášejí informace o situaci pronásledovaných křesťanů. Každý rok připravuje žebříček 50 zemí, kde je největší pronásledování křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. prosince 2020 Foto: Wikimedia Commons – Olivier Giroud

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář