Fox News: Nový film o Tolkienově životě ignoruje jeho křesťanskou víru

Washington – Do kin přichází nový životopisný film o náročném životě legendárního autora a anglického profesora J.R.R. Tolkiena s názvem „Tolkien“. Divácky populární se stala filmová trilogie natočená na motivy jeho knih s názvem „Pán prstenů.“

Kdo by však chtěl vidět význam víry v jeho životě, bude bohužel zklamán, protože film podceňuje úlohu, kterou pro něj hrála. Režisér filmu Dome Karukosi řekl: „Náboženství je tak vnitřní, a je těžké si ho představit. Je to jako sledovat encyklopedii,“ cituje režisérova slova Fox News.

Karukoski vysvětlil, že pokusy o vyobrazení Tolkienovy víry zůstaly nakonec nevyužité, jelikož se ukázaly jako „nudné“.

Fox News informuje, že Tolkienův otec zemřel, když byl pouze čtyřletý, a jeho matka zemřela, když mu bylo 12. Spolu s bratrem by pak vychován Francisem Morganem, římskokatolickým knězem, který žil v Anglii. Oba chlapci se tak každý den účastnili mše.

Vliv otce Morgana v životě obou mladých chlapců hrál důležitou transformační roli v době dospívání, kdy si člověk buduje morální základy. Divák nového filmu je tak ponechán jen vlastnímu úsudku, aby odhadl, jak důležitou úlohu víra v Boha v životě úspěšného autora a přítele C.S. Lewise hrála.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

-mn-  Foto: YouTube

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář