Francis Chan: Církev se musí přestat omlouvat, co Bůh říká, že je správné a špatné v politicky korektní kultuře

V postmoderní kultuře posedlé pocity a politickou korektností se církev musí přestat omlouvat se za „způsob, jakým si Bůh myslí a jedná a co říká, že je správné a špatné,“ řekl Francis Chan.

Během části otázek a odpovědí na konferenci vedoucích církví, která se konala v Institutu Zacharias v Alpharette, Chan vysvětlil, že v dnešní kultuře „všichni bojujeme za svá práva,“ informuje The Christian Post.

Uprostřed úsilí o začlenění a porozumění však Chan řekl, že „jedna z nejdůležitějších pasáží pro naši generaci“ je Izajáš 55, 8-9: „Mé smýšlení není vaším smýšlením
a vaše cesty nejsou mými cestami, praví Hospodin. Jako je vysoko nebe nad zemí,
tak jsou mé cesty nad vašimi cestami, tak je mé smýšlení nad vaším smýšlením“.

„Četl jsem několik moderních knih, kde lidé řeknou: ‚Proč by to Bůh udělal? Já bych to neudělal‘,“ poznamenal. „Pak z toho vychází myšlení, kde, ať už máte správné poznaní nebo ne, věříte, že váš názor je konečný.“

Pastor varoval, že církev ve svém soucitu s lidmi „ztratila toto pochopení, že ano, cítím vaše zranění, ale mou největší obavou je, že nevidíte skutečné centrum a Osobu, která je tak daleko od vás. A On je větší než zranění, kterému právě čelíte, a jeho myšlenky jsou tak daleko od těch našich.“

„Musí existovat způsob, jak by se církev již přestala omlouvat za to, co si Bůh myslí, jak jedná a co říká, co je správné a co špatné,“ zdůraznil.

Podle rozsáhlé zprávy o náboženské svobodě a pluralitě, kterou tento rok zveřejnila skupina Barna, devět z deseti pastorů věří, že hlavní část jejich role je pomáhat křesťanům mít biblické přesvědčení o konkrétních sociálních otázkách.

Nicméně polovina křesťanských pastorů říká, že často (11%) nebo příležitostně (39%) cítí obavu hovořit o morálních a sociálních otázkách, protože by se lidé cítili uraženi, uvádí CP.

„Témata, u kterých duchovní cítí nejsilnější tlak, aby o nich mluvili, jsou ty samé, o nichž cítí obavu veřejně hovořit,“ tvrdí průzkum mezi americkými kazateli.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – Francis Chan

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář