Francis Chan: Křesťané mění svou teologii, protože není populární

Oblíbený pastor a autor bestselleru Crazy Love Francis Chan vyzval začátkem října ve Washingtonu desetitisíce křesťanů k radikálnímu následování evangelia, stalo se tak na americkém stanovém shromáždění, kde se setkali křesťané ze všech padesáti států USA, aby se modlili za svou vlast.

Chan mimo jiné řekl, že mnoho lidí pečuje o chudé či jinak bojuje za lidská práva, ale jen málo lidí šíří evangelium. „Zaneprazdňujeme své životy dobrými věcmi, které však nejsou ty nejdůležitější. Vnímám, že dnešní křesťané hodně ustupují,“ myslí si.

Pastor  Francis Chan vede síť domácích sborů se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Uvedl, že ve svém životě dosáhl bodu, kdy se stále více zbavuje materiálních věcí. Tvrdí, že nemá smysl snažit se vlastnit všechno a chránit život před všemi možnými formami utrpení. „Žijeme v době, kdy křesťané začínají měnit teologii. Stydí se za slova Ježíše Krista, protože nejsou populární,“ pokračoval a zmínil také pronásledování, kterému křestané čelí, když sdílí pravdy evangelia, které nejsou politicky korektní.

„Nikdy jsem nebyl pronásledován za to, že krmím chudé, za to mi tleskají. Nikdo mě nepronásleduje, protože bojuji proti obchodování s lidmi. Nikdo se na mě nezlobí, že se snažím sjednotit církev, podporuji rasové smíření nebo smíření mezi denominacemi. Když ale řeknu někomu, že je předmětem Božího hněvu a že musí stát před svatým Bohem nebo že není pod nebem jméno, skrze které by mohl být spasen kromě jména Ježíše Krista, jak je to v Písmu, pronásledují mě,“ uvedl.

 

 

Pastor Chan připustil, že je snadné schovávat se za vznešené a bohabojné věci a nechat se jimi zdržovat od sdílení evangelia. „Jsou chvíle, kdy se stydím za evangelium; krčím se a ustupuji zpět, neříkám všechno, co mě Bůh povolal říci,“ přiznal se Chan.

„Je čas, abychom byli opět v bolesti jako apoštol Pavel, který napsal o své „úzkosti“ pro ty, kteří neznali Ježíše, “ řekl.  „Vím, že to není zábava, ale pokud svůj život ztratíme pro Pána, Bible říká, že ho najdeme.“

 

Zdroj: The Christian Post, Foto: Creative Common Search

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář