Francis Chan vyzývá pastory, aby svěřili sbory vedení Ducha a opustili „bazény s vlnami“

Kazatelé potřebují budovat sbory, které vede Duch svatý, a nikoli jejich osobní libůstky, říká pastor a autor Francis Chan. Chan mluvil na konferenci o tom, že je třeba, aby vedoucí církve skutečně přijali, že Ježíš Kristus, a ne oni sami, je hlavou jejich církve a odkazuje na List Efezským 5, informuje The Christian Post.

„Je naší hlavou. Takže, ve světle této pravdy, jak mám jednat? Všichni věříme, že je naší hlavou, ne? Přemýšlejte o tom,“ řekl Chan. „‚Pane, ty jsi hlavou církve. Co chceš, abych dělal?‘ Ruka neudělá nic, dokud mu to hlava neřekne.“

Známý zakladatel sborů požádal Boha, aby „zabil cokoliv zůstalo z Francise Chana“ a dodal, že „chci, aby byl Francis Chan ukřižován. Chci, aby Kristus žil skrze mě,“ řekl.

Americký pastor pak mluvil o bazénu s umělými vlnami, který viděl v Texasu. Poznamenal, že je „tak odlišný od skutečného surfování“, protože je to předvídatelné. Chan argumentoval, že „mi připomíná církev.“

„Můžu vytvořit vlnu. Můžu zahájit vlnu v 9:20. A můžu mít vrchol v 9:30. A pak to skončí v 9:50, protože končí dětský program. Dokážeme učinit vlnu, kterou si všichni užijí, a pak jdeme domů s pocitem ‚Bůh dnes jednal!‘ Já si myslím, že tohle bylo dělané jenom člověkem,“ vysvětlil Chan.

„Pokud budeme v bazénu s vlnami a vytvoříme trochu vzrušení, nebudeme se dívat na to, co vidíme v Bibli,“ varoval americký pastor.

Chanovo kázání bylo součástí konference, která se konala 4. – 7. března v Orlandu na Floridě. Tématem konference bylo „Stvořen pro více: Mobilizace Božího lidu.“

 

-mn-  Foto: Pulse 

Tags:

1 Komentář

  1. Jana Zwienerova

    Ano, souhlasim s Francisem, jsem vycerpana z neustaleho tlaceni neceho pred sebou, jak rika – bazen z vlnami.Vylezete a najednou necitite nic, tak si reknete Buh nejedna.Uz neni cas na HURA cirkve.Je cas na stabilitu s Kristem, nechat Ducha svateho jednat v nasem nitru.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář