Francouzi nechtějí Macronovu revoluci: matka je jen jedna

Francie – Navzdory mínění naprosté většiny společnosti Macronova administrativa připravuje legislativní změny vycházející vstříc lobby LGBT. Národní shromáždění bude v září hlasovat o zákonu ve prospěch oplodnění „in vitro“ bez otce, určeného pro lesbické páry. A jak slibuje ministr spravedlnosti, v nových rodných listech se má objevit rubrika: matka 1 a matka 2.

Harmonogram pro schválení nových zákonů už je připraven. Po hlasování v Národním shromáždění 24. září bude v lednu příštího roku předložen senátu, aby jej záhy nato mohl potvrdit prezident Macron. Zajímavé je však především to, že plánované změny nemají podporu ve společnosti.

Podle únorových průzkumů tyto normy neschvaluje 82% Francouzů. Prorodinné organizace už ohlásily protesty. V jejich čele stojí hnutí Manif pour tous, které před šesti lety přivedlo do ulic miliony Francouzů odmítajících tzv. manželství homosexuálů. Manifestace svolaná do Paříže na 6. října vyjde do ulic pod heslem „Volnost rovnost, otcovství,“ aby se postavila proti zákonu, který plánuje „eliminaci otců“.

 

Autor: Vatikánský rozhlas  Datum: 30. srpna 2019  Foto: Wikimedia Commons – Emmanuel Macron

Tags: ,,

2 Komentáře

  1. „v nových rodných listech se má objevit rubrika: matka 1 a matka 2.“
    .. no .. velmi pravděpodobně tam bude „rodič1 a rodič2“, nebo spíše „rodič a rodič“

    Odpověď
    • V tom asi máte pravdu, ale ať tak, nebo tak, je za tím snaha popřít, že dítě má otce a matku. To není dobré.

      Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář