Francouzská charita viní vládu z nelidského zacházení s uprchlíky

Secours Catholique, francouzská obdoba charity, obvinila vládu z nelidského zacházení s uprchlíky v Calais. Současně prosí papeže, aby se tématu věnoval během audience pro premiéra Jeana Castexe, který je dnes hostem ve Vatikánu.

V táboře na francouzském pobřeží zůstávají zpravidla ti žadatelé o azyl, kterým nepodařilo dostat do Velké   Británie. Organizace Secours Catholique a další humanitární organizace obviňují francouzské úřady, že proti nim používají psychické a fyzické násilí. Projevuje se to mimo jiné každodenním vysídlováním, zabavováním stanů a dalšího jejich drobného majetku.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Tři lidé proto v kostele svatého Petra v Calais vyhlásili hladovku. Mezi nimi je také P. Philippe Demeestere, kaplan francouzské charity Secours Catholique v tomto městě. Podle něj je brutální chování úřadů ukázkovou akcí vlády, která chce s ohledem na prezidentské volby v příštím roce ukázat veřejnosti, že Emmanuel Macron dokáže v přístupu k migrantům spojit vstřícnost s tvrdostí.

„Vláda tvrdí, že zde uplatňuje politiku vstřícnosti i tvrdosti. Není zde však žádná pohostinnost. Vláda dělá pouze to, co nařídí soud, nic víc. Vždy mají nohu na brzdě a jsou připraveni zařadit zpátečku. Vláda dělá jen nezbytné minimum. A dělá to špatně. Neexistuje zde vůle k pohostinnosti. Jde jen o to, odradit lidi od pobytu ve Francii tím, že jim znepříjemní život. V otevřených diktaturách lidé mizeli, protože byli vyhozeni z vrtulníků nebo jiným způsobem. Zde jsme si ještě zachovali trochu západního, pseudodemokratického studu. A proto se dělá vše pro to, aby zmizeli sami.“

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 20. října 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář