Inaugurační modlitby za Donalda Trumpa se zúčastní Franklin Graham a Paula White

Rekordní počet křesťanských a židovských duchovních bude vést modlitby na inauguraci prezidenta Donalda Trumpa. The Washington Post uvedl, že mezi pozvanými je evangelista Franklin Graham, pastor Paula White, kardinál Timothy Dolan, biskup Wayne Jackson, Rev. Samuel Rodriguez z hispánské komunity a rabín Marvin Hier.

Franklin Graham, který se modlil i při inauguraci George Bushe v roce 2001, napsal na Facebooku: „Je to privilegium být požádán zúčastnit se inaugurace příštího prezidenta Spojených států. Jsem velmi vděčný, že modlitba a čtení z Božího slova budou součástí tohoto důležitého obřadu. Potřebujeme Boží požehnání a milost pro tento národ a pro našeho nového prezidenta Donalda J. Trumpa. Modlím se za to – budete i vy? “

Barack Obama byl kritizován za volbu pastora Ricka Warrena k inaugurační modlitbě v roce 2008 pro jeho tradiční postoj k manželství.

Rodriguez, prezident největší hispánské křesťanské organizace, patřil mezi kritiky Trumpových výroků o imigraci během prezidentské kampaně.

Rabi Heir, jehož rodiče utekli holocaustu v Polsku, řekl pro The Washington Post: „Je to pro mě mimořádná čest, která ukazuje velikost Ameriky. Kdykoliv se obrátíte na Tóru, můžete v ní najít  relevantnost k jakémukoliv období historie lidstva, takže to nebude problém.“

Bílí evangelikální křesťané podpořili, podle průzkumů, Trumpa v prezidentské volbě 81 procenty, což je o 16 procent více hlasů, než dosáhli republikánští kandidáti v posledních třech volbách. Franklin Graham prohlásil, že Trump je „jiný člověk“ od doby, kdy pronesl obscénní poznámky o ženách, a předpověděl, že by měl být schopen dát dohromady nejlepší tým administrativy USA za poslední roky.

Inaugurace Trumpa se bude skládat z pětidenních oslav a vyvrcholí „národní bohoslužbou“ v  katedrále ve Washingtonu. Inaugurace bude klást důraz na křesťanskou tradici, která byla klíčová při jeho cestě k moci, přítomnost rabína Hiera naznačuje odhodlání Trumpa pracovat s lidmi všech vyznání, případně jeho proizraelský postoj.

Zdroj: Christian Today
Foto: Wikimedia

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář