Fulanští pastevci v Nigérii zabili letničního pastora, jeho manželku a tři další křesťany 

ABUJA, Nigérie – Podezřelí fulanští pastevci zabili 2. června kolem půlnoci ve státě Plateau ve střední Nigérii pastora, jeho ženu a tři další křesťany.

Teroristé s těžkými zbraněmi zaútočili na převážně křesťanskou vesnici v okrese Kwall a zabili 63letého pastora Daudu Dalyopa z církve Assemblies of God, jeho 57letou manželku Chummy Dauda, 26letého Chwe Ajuhse, 45letého Joshuu Kusu a 43letého Rikwe Doro, uvedl podle The Christian Post Sam Jugo, mluvčí Sdružení pro rozvoj Irigwe, zastřešující skupinu převážně křesťanského etnika ve státě Plateau.

SOUVISEJÍCÍ Stovky rukojmích zachráněných z rukou Boko Haram v Nigérii

„Uprostřed noci 2. června napadli teroristé z řad fulanských pastevců pět našich obyvatel a chladnokrevně je zabili v osadě Ari Songo v oblasti Kimakpa v okrese Kwall,“ uvedl Jugo v tiskovém prohlášení. „Další dva křesťané byli těžce zraněni a v současné době se léčí v nemocnici v Josu.“

Ve svém původním prohlášení pro nigerijská média označil Jugo útočníky pouze jako „zločinné útočníky“. Na dotaz Christian Daily International-Morning Star News své prohlášení upravil a označil je za „útočníky z řad fulanských pastevců“.

Dva dny předtím podle něj skupina pastevců přepadla a napadla dva křesťany ve stejné oblasti Kwall. „Tento smutný incident přichází jen dva dny poté, co nějací pastevci přepadli dva jiné křesťany.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. června 2024 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář