Fusion 10 let

Ostrava –  Dne 9. března se v Ostravě konala Celebration, jinými slovy oslava desátého výročí Fusion.

Fusion jsou moderní pěvecké sbory s kapelou, které už 10 let přivádějí mladé lidi do církve. Jedná se o otevřený rock-popový pěvecký sbor pro každého ve věku od 13 do 20 let. V České republice je Fusion zastřešován Křesťanskou akademií mladých. Během zkoušek studenti zpívají, učí se hrát na hudební nástroje, tančit, dirigovat a také slyší krátká zamyšlení. O prázdninách studenti jezdí na letní Fusion kempy, turné apod.

Fusion vznikl v roce 2009 v České republice. Od té doby ovlivnil životy tisíců mladých lidí na 20 místech v České republice a na dalších 30 místech v Evropě . U zrodu Fusion v ČR stáli Terry English a Milan Szturc. „Říká se, že někdo je jako ryba ve vodě. Já jsem ta ryba, Fusion je pro mě voda. Je to prostředí, kde můžu nejvíce vyjádřit sám sebe, svoje srdce, co mě baví, co mi dává smysl a co přináší nějaké výsledky.“ říká Milan.

Na oslavě účastníci shlédli krátká videa s osobními příběhy studentů, kterým Fusion změnil život. Když jsme se zeptali konkrétních lidí, co pro ně Fusion znamená, dostali jsme tyto odpovědi: adrenalin, jídlo zdarma, dobrá přátelství, dobrá komunita lidí, místo, kam může každý zapadnout, komunita, která mi změnila život, rodina, životní styl, naděje k lepšímu životu, místo kam chodím strašně rád a kde se schází úplně jiní lidi a všichni si rozumí, mladí lidi, kteří jsou spolu rádi a rádi něco tvoří, lidé, kterým je úplně jedno, jestli jste nalíčená, jestli máte pěkné vlasy, ale jsou rádi, že jste tam a že jste tam s nimi, p řes Fusion jsem poznala Boha.

 

Na oslavě měli účastníci akce možnost nahlédnout do historie Fusionu, slyšet krátké vyjádření vedoucích z každého Fusionu, zakoupit si kávu, trička a další reklamní předměty a především vyjádřit vděčnost Bohu v písních nebo modlitbách.

Proběhla také celonárodní sbírka na podporu a rozvoj Fusion Czech – výtěžek jde na zakládání dalších nových Fusion – nejbližší bude již třetí Fusion v Praze. Každá částka, kterou jste darovali, byla díky Strategickému nadačnímu fondu zdvojnásobena. Celková suma, kterou jste darovali, je 52.000,-. Po znásobení tedy to činí neuvěřitelných 104.000,-. Všem dárcům děkujeme!

Pokud vás služba Fusion zajímá, můžete se přihlásit do FB skupiny “ Přátelé Fusion Czech „, kde najdete informace o dění ve Fusion službě, potřebách, modlitebních námětech apod. Pokud byste chtěli přispět finančním darem, použijte bankovní účet 2200100734/2010, variabilní symbol 7771281. Více informací týkající se podpory Fusion najdete na webu www.10letsfusion.cz .

Oslava dál pokračovala velkolepým koncertem Fusion Havířov, tombolou s hodnotnými dary a byla uzavřena plesem pro rodiče havířovského Fusion.

 

Tisková zpráva

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář