Gang na Haiti propustil zbývající rukojmí ze skupiny amerických misionářů

Port-au-Prince – Zločinecký gang na Haiti propustil zbývající rukojmí ze skupiny 17 křesťanských misionářů z USA a Kanady, které unesl v polovině října. Podle agentury AP o tom dnes informovala haitská policie i křesťanská organizace.

„Oslavujeme Boha za to, že vyslyšel naše modlitby – zbývajících 12 rukojmích bylo propuštěno na svobodu!“ uvedla v prohlášení organizace Christian Aid Ministries. Dodala, že všech 17 unesených lidí je v bezpečí.

SOUVISEJÍCÍGang z Haiti propustil další tři křesťany

Misionáře na Haiti unesl gang 400 Mawozo poté, co navštívili tamní sirotčinec, a požadoval za propuštění každého z nich výkupné jeden milion dolarů (asi 22,5 milionu Kč). Lídr gangu vyhrožoval, že rukojmí zabije v případě, že nebudou splněny požadavky jeho zločinné skupiny. Podle AP bylo mezi rukojmími 12 dospělých a pět dětí, včetně batolete.

První dva lidé ze skupiny byli propuštěni v listopadu a další tři začátkem tohoto měsíce. Christian Aid Ministries při minulém a předminulém propuštění na svém webu uvedla, že nesmí poskytovat informace o propuštěných ani o okolnostech, za jakých se dostali na svobodu.

Haiti se s násilím gangů a únosy potýká dlouhodobě, počty únosů ale letos výrazně vzrostly. V tomto případě navíc i místní úřady překvapilo, jak velkou skupinu gang unesl. Ozbrojené gangy unášejí nejen cizince, ale i místní pouliční prodejce, studenty, policisty, jeptišky či kněze.

Haiti je nejchudší americkou zemí a sužuje jej také politická nestabilita. Země už dva roky nemá funkční parlament a od léta jí vládne premiér, protože prezidenta Jovenela Moïseho letos v červenci zavraždilo v jeho domě komando kolumbijských žoldnéřů. Zatím není jasné, kdo si tento zločin objednal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 16. prosince 2021 Foto: YouTube

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář