Křesťan dnes

Gang z Haiti propustil další tři křesťany

Port-Au-Prince – Náboženská skupina se sídlem v Ohiu v pondělí oznámila, že gang z Haiti propustil další tři rukojmí, zatímco ostatních 12 zůstává v jejich rukou. Informaci přinesla agentura Associated Press.  

V prohlášení od Christian Aid Ministries se uvádí, že jejich pracovníci byli propuštěni v neděli a jsou „v bezpečí a zdá se, že jsou v dobré náladě.“ Organizace neuvedla žádné další podrobnosti.

SOUVISEJÍCÍNa Haiti propustili dva ze skupiny 17 unesených křesťanských misionářů

Křesťanská nezisková organizace dne 21. listopadu informovala, že gang 400 Mawozo propustil první dvě rukojmí ze skupiny 17 unesených v polovině října. Ve skupině 16 občanů Spojených států a jednoho Kanaďana, včetně 8měsíčního dítěte, je 12 dospělých a pět dětí.

Vůdce nebezpečného gangu vyhrožoval, že pokud nebudou splněny jeho požadavky, rukojmí zabije. Úřady uvedly, že gang požaduje 1 milion dolarů na osobu, i když nebylo okamžitě jasné, zda byly součástí skupiny i děti.

„Jsme vděční Bohu, že byli včera v noci propuštěni další tři rukojmí,“ stojí v prohlášení anabaptistické organizace Christian Aid Ministries se sídlem v americkém státě Ohio. „Stejně jako u předchozího vydání nejsme schopni poskytnout jména propuštěných lidí, okolnosti vydání, ani žádné další informace.“

Skupina zopakovala svou žádost, aby věřící věnovali pondělí až středu jako dny modliteb a půstu „k přímluvě za ty, kteří jsou stále drženi v zajetí.“  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. prosince 2021 Foto: screenshot YouTube

Exit mobile version