Genocida křesťanů na Blízkém východě musí skončit, řekl Mike Pence na Národní katolické modlitební snídani

 

Pronásledování křesťanů na Blízkém východě prováděné Islámským státem je „genocida“ a „musí“ skončit, řekl viceprezident Mike Pence na Národní katolické modlitební snídani ve Washingtonu.

Mike Pence tato slova pronesl před 1300 hosty v hotelu Marriott Marquis v úterý 6.června. Pence katolíky pochválil za jejich přínos pro Spojené státy a připomněl situaci pronásledovaných křesťanů na Blízkém východě, mnozí z nich jsou katolíci.

I když se se bojovníci Islámského státu zaměřují na různé náboženské a etnické skupiny, Pence uvedl, že „mají zvláštní nenávist ke Kristovým následovníkům“  a  jejich skutky lze označit za genocidu.

V celém regionu se v posledních týdnech a měsících zvyšují případy brutality. Pence zmínil nedávný útok na koptské křesťany v Egyptě během Květné neděle. V Sýrii jsou křesťanské komunity vypalovány a křesťané prchají.

„V Iráku byly zbourány starobylé kostely, kněží a mniši byli sťati, dvoutisíciletá křesťanská tradice v Mosulu prakticky zanikla, křesťanství čelí bezprecedentním hrozbám na území, kde se zrodilo,“ pokračoval.

 

[adrotate banner=“21″]

 

Pence zmínil příběh o biskupovi z Mosulu, který se navzdory špatné situaci vrátil do své farnosti, aby oslavil velikonoční neděli v kostele bez střechy a se zničenými stěnami. „Ať už v Mosulu, Iráku nebo Sýrii, počet stoupenců Krista klesl o 80% za poslední desetiletí. To musí skončit a také to skončí,“ prohlásil viceprezident.

Náboženská svoboda je „prioritou zahraniční politiky; pod prezidentem Donaldem Trumpem bude Amerika nadále odsuzovat pronásledování jakékoliv víry, kdekoliv a kdykoliv. Budeme tomu čelit s veškerou svou silou,“  uvedl a dodal, že Spojené státy neskončí dokud nevymýtí rakovinu terorismu z tváře země.

Pence ve svém projevu chválil katolicismus a řekl, že víra učinila „nesmazatelnou stopu v americkém duchu.“ Američtí katolíci by měli považovat prezidenta Donalda Trumpa za „spojence.“ Mike Pence je ujistil, že Trump je na straně nejzranitelnějších, starých, nemocných a nenarozených.

Svůj proslov Pence uzavřel vyjádřením své vděčnosti, že může sloužit jako viceprezident a stát vedle muže, který se zasazuje o nedotknutelnost lidského života. Mike Pence byl prvním viceprezidentem, který se osobně zúčastnil Pochodu pro život v lednu letošního roku, kde rovněž pronesl svou řeč na obranu nedotknutelnosti lidského života.

 

Zdroj: The Christian Post
Foto: Flickr

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář