Genocida v Nigérii: Přes 6000 nigerijských křesťanů zabito, většinou žen a dětí

Lagos – Vedoucí církví v Nigérii oznámili, že křesťané v zemi zažívají „čistou genocidu“, jelikož 6 000 lidí, převážně žen a dětí, byli od ledna zavražděni radikály kmeňa Fulani. To, co se děje ve státě Plateau a dalších vybraných státech v Nigérii, je čistá genocida a musí být okamžitě zastavena,“ uvedla křesťanská asociace Nigérie v tiskové zprávě.

Vedoucí představitelé církve řekli, že „více než 6 000 osob, většinou dětí a žen, bylo zmrzačeno a zabito při nočních nájezdech ozbrojenými pastevců kmeňa Fulani“, a žádají „zastavit toto nesmyselné prolití krve a vyhnout se tak stavu úplné anarchie, kde budou lidé nuceni se bránit. “

Tisková zpráva také prosí mezinárodní společenství a OSN, aby zasáhly při útocích pastevců, protože se obávají, že se mohou nepokoje rozšířit i do jiných zemí.

„Zvlášť nás znepokojuje rozšířená nejistota v zemi, kde se bezohledné útoky a zabíjení ozbrojených pasáků, banditů a teroristů každodenně uskutečňují v našich komunitách navzdory obrovským investicím do bezpečnostních agentur,“ uvedli. Prezident Muhammad Buhari také nevedl útočníky před soud.

Ačkoli se některé mezinárodní zpravodajské média snažily charakterizovat vraždy jako konflikt o pozemky mezi lokálnimi skupinami, vedoucí představitelé církve společně s velkými perzekučními hlídacími skupinami, jako jsou Open Doors USA a International Christian Concern, všichni říkali, že útoky jsou záměrně zaměřeni na křesťany.

Odmítáme informace, že útoky na křesťanské komunity v celé zemi jako jenom „střet zemědělců a pastevců“. Federální vláda se tak tak zapojila do této falešné propagandy a podvodů, zatímco silně prosazovala politickou myšlenku založit farmy pro dobytek a pastevce na zemědělských pozemcích majitelů postižených komunit stádami kmeňa Fulani jako jediné řešení problému „, uvádí tisková zpráva.

Mezinárodní společnost pro občanské svobody a právní stát v úterý uvedla, že celkem 1750 křesťanů spolu s nemuslimy byli zabiti jak pastevci, tak radikály Boko Haram. Intersociety také varovala před genocidou ve svém prohlášení.Římskokatolický biskup William Avenya z Gboko poprosil o pomoc, aby svět nemohl čekat na úplnou genocidu, než se rozhodne zasáhnout.

 

Překlad: Kristýna Gillíková  Zdroj: Christian Today  Foto: screenshot youtube

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář