George Bush osobně požádal Michaela W. Smitha, aby na jeho pohřbu zpíval píseň Přátelé

Washington – Účastníci pohřbu Georgea H. W. Bushe byli svědky písně od M. W. Smithe, kterého o to požádal osobně zesnulý prezident.

Den před Bushovým pohřbem ve Washingtonské národní katedrále se redaktor CBN News setkal se Smithem, aby s ním mluvil o desetiletí dlouhém vztahu s prezidentem.

Známý křesťanský zpěvák vysvětlil, že Bushe naposledy viděl asi před třemi měsíci. Během své schůzky se ho čtyřiadevadesátiletý bývalý prezident zeptal, jestli by na jeho pohřbu mohl zpívat píseň Přátelé.

„Když jsme odjížděli, jen jsme se objali a řekli mu: Máme tě rádi, máme tě rádi, je tak dobře, že tě vidíme,“ řekl Smith CBN News. „A když jsme odcházeli, ukázal prstem do vzduchu a v očích se mu zaleskla slza a řekl: Přátelé jsou přátelé navždy. Deb a já jsme si pomysleli, že ho možná vidíme naposled.“

Smith řekl, že nemá dostatek slov popsat čest, jakou cítil, když byl požádán o zpěv na Bushově pohřbu. „Znamená to pro mne hodně, znám se s ním 29 let,“ řekl Smith. „A to, že chtěl, abych zpíval na pohřbu, byla čest, která se nedá vyjádřit slovy.“

Kromě inaugurace George W. Bushe v lednu 2001 Smith také vystoupil na pohřbu Billyho Grahama v Severní Karolíně a zpíval i na pamětní akci na Kapitolu, uvádí The Christian Post. Bushova pohřbu se zúčastnili všichni žijící bývalí prezidenti, stejně jako prezident Donald Trump a první dáma Melania Trumpová.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: screenshot CBN News

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář