Giving Tuesday: Zapojte se do neštědřejšího dne v roce a podpořte Křesťan dnes

Každoročně se první úterý po Black Friday slaví den dobrovolnictví a dárcovství, který je opakem k nákupním horečkám, materialismu a hromadění. Letos připadá nejštědřejší den v roce na úterý 27. listopadu. Do Giving Tuesday se může zapojit kdokoli – jednotlivec, firma, město, nezisková organizace nebo i jiné další instituce.

Nápad slavit svátek Giving Tuesday vznikl ve Spojených státech v roce 2012, od té doby se do něj zapojuje víc než 150 zemí světa. Česko se do Giving Tuesday zapojuje letos již potřetí, a to díky národnímu ambasadorovi projektu Asociace společenské odpovědnosti. „Giving Tuesday je opak honu za slevou a konzumem, nutí člověka se na chvíli zamyslet, zastavit a vrátit společnosti něco zpět. Zároveň hezky otevírá nadcházející vánoční charitativní sezonu,“ říká ředitelka a zakladatelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová. Jen loni se do Giving Tuesday v Česku zaregistrovalo přes 170 výzev a prostřednictvím portálu Darujme.cz putovalo na konkrétní projekty 7 384 455 Kč.

Zapojte se i vy do Giving Tuesday a podpořte projekt novin Křesťan dnes. Nejsme podporovaní žádnou církví ani organizací, abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v naší misi a podílejte se na ní spolu s námi. Darovat můžete prostřednictvím aplikacie Darujme.cz.  nebo zasláním  daru na účet 2501255027 / 2010. Děkujeme Vám za vaši podporu!

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář