GoFundMe zrušila kampaň pro Israela Folaua, na pomoc přišla křesťanská organizace

Australská křesťanská lobby (ACL) se rozhodla pomoci Israeli Folauovi v jeho snaze o získání financí ve výši 3 miliony dolarů na právní bitvu proti Rugby Australia poté, co GoFundMe odstranila kampaň, kde se mu skládali lidé.

Na nové fundraisingové kampani na stránkách ACL má hráč již za méně než 24 hodin od jejího spuštění 1,5 milionu dolarů, informuje Christian Today. To je více než dvojnásobek toho, co bylo sesbíráno prostřednictvím původní stránky GoFundMe.

Folau čelí soudu s rugbyovou asociací kvůli kontraktu na 4 miliony dolarů, který byl ukončen, když Folau napsal na Instagramu, že na homosexuály čeká peklo, pokud nebudou činit pokání.

Hráč se domnívá se, že ukončení kontraktu bylo protiprávní, a tak si na GoFundMe zřídil kampaň, která by mu pomohla pokrýt náklady na právníky.

Na své stránce napsal, že soud může trvat roky a skončit na australském vrchním soudu. „Měl jsem tu čest reprezentovat svou zemi na sportovním poli, za což budu vždy vděčný,“ poznamenal.

„Jsem také křesťan a moje víra je v mém životě nejdůležitější. Snažím se žít svůj život podle Bible a věřím, že je mou povinností sdílet biblické texty,“ dodal.

„Začátkem letošního roku jsem na Instagramu sdílel několik textů z Bible. Věřím, že sdílení biblických textů je aktem lásky a soucitu,“ napsal Folau.

„Je smutné, že poté, co jsem napsal tyto pasáže, moji zaměstnavatelé ukončili moji pracovní smlouvu. V důsledku toho jsem ztratil práci, své živobytí a možnost hrát za svou zemi. Vypadá to, že v této zemi už nikdy nebudu moci hrát rugby,“ ukončil svůj status Folau.

Na stránce GoFundMe se mu podařilo získat 750.000 dolarů, než byla kampaň odstraněna. Stránka na získávání financí uvedla, že byly porušeny podmínky platformy a všechny zaslané peníze budou vráceny dárcům.

„Jako společnost jsme naprosto odhodláni bojovat za rovnost pro LGBTII lidi a podporovat prostředí inkluzivity,“ řekla podle Christian Today manažerka GoFundMe Nicola Brittonová.

Generální ředitel ACL Martyn Iles řekl, že je „správné“ tímto způsobem podporovat Folaua, protože to „představuje důležitý právní precedens.“

Folau na Twitteru uvedl: „Jsem neuvěřitelně vděčný za australskou křesťanskou lobby, která nejenže se přidala k mé obraně v médiích, ale i velkoryse spustila webovou stránku, na jejímž základě dostávám dary.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn- Datum: 4. července 2019  Foto: Wikimedia Commons – Israel Folau

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář