Graham kritizoval zpěvačku Amy Grantovou za plánování homosexuální svatby pro její neteř  

Franklin Graham kritizoval hvězdu současné křesťanské hudby Amy Grantovou poté, co spolu s manželem oznámila, že na své farmě hodlá uspořádat svatbu své neteře s osobou stejného pohlaví, a odsoudil homosexualitu jako hřích. 

V nedělním příspěvku na Facebooku Graham, syn legendárního evangelisty Billyho Grahama a vedoucí Evangelizační asociace Billyho Grahama, uvedl: „Bůh určuje, co je hřích, ne my; a Jeho slovo jasně říká, že homosexualita je hřích.“ 

SOUVISEJÍCÍKřesťanská zpěvačka Amy Grantová získá prestižní cenu

Graham se ohradil proti slovům Grantové zveřejněné v deníku Washington Post, kde řekla, že Ježíš zúžil naplnění zákona do dvou přikázání: „milovat Boha a milovat se navzájem.“ 

Sedmdesátiletý Graham souhlasil s tím, že Bůh vyzývá křesťany, aby se navzájem milovali, ale citoval při tom J 14,15, aby zdůraznil, že milovat Pána také znamená být mu poslušný.

„Všichni jsme zhřešili, a abychom mohli mít vztah s Bohem a strávit s ním věčnost v nebi, musíme se odvrátit od svého hříchu a uvěřit v jeho Syna, Ježíše Krista, který přišel na zem, aby zemřel za naše hříchy,“ napsal podle listu The Christian Post Graham. 

S odvoláním na Skutky apoštolů 3,19 Graham tvrdí, že Bible vyzývá lidi, aby činili pokání před Bohem, aby jejich hříchy „byly smazány“. 

„Milovat druhé pro mě znamená také starat se o jejich duše a o to, kde stráví věčnost,“ pokračoval. „Znamená to milovat lidi natolik, abych jim řekl pravdu z Božího slova. Autorita Božího slova je něco, v čem nikdy nemůžeme dělat kompromisy,“ dodal.  

List The Christian Post v této souvislosti uvádí, že Grantová se stala první umělkyní současné křesťanské hudby, která tento měsíc obdržela Kennedy Center Honors, cenu za celoživotní dílo.

Když se Grantová dozvěděla, že se neteř přihlásila ke své sexuální orientaci, řekla, že to vnímala jako novou zkušenost pro celou jejich rodinu. 

V roce 2013 Grantová poskytla svůj první rozhovor pro PrideSource.com, zpravodajský web o LGBT, kde se podělila o své názory na víru a otázky LGBT. 

„Vím, že náboženská komunita nebyla příliš vstřícná, ale chci zdůraznit, že cesta víry nás sice přivádí do společenství, jenže ve skutečnosti jde o jeden vztah. Cesta víry spočívá jen v ochotě a otevřenosti mít vztah s Bohem. A všichni jsou vítáni. Úplně všichni.“ řekla Grantová. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 31. prosince 2022 Foto: Wikimedia Commons – Amy Grantová

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář