Graham vyzval k modlitbám za Donalda Trumpa, útoky označil za „démonické“

Franklin Graham reagoval na kritiku své modlitební iniciativy, když vyzval křesťany po celém světě, aby požádali Boha o ochranu pro prezidenta Trumpa, neboť jeho političtí „nepřátelé“ ho chtějí obžalovat.

Syn evangelisty Billyho Grahama a vlivný konzervativní křesťanský vůdce, ve čtvrtek pro The Christian Post popsal, co ho inspirovalo k tomu, aby ohlásil tento den modlitby. Graham čelí kritice některých křesťanů, kteří tvrdí, že jeho volání k modlitbě za prezidenta není ničím jiným než pokusem o zpolitizování modlitby.

„Nežádám lidi, aby ho podpořili. To není pointa této modlitby,“ řekl Graham The Christian Post. „Není volební rok. Takže nevidím důvod proto, jak by to mohlo být politické gesto. Je prezidentem. Lidé pro něj hlasovali a teď potřebuje naše modlitby,“ poznamenal.

Den modliteb za prezidenta podpořilo přes 300 křesťanských lídrů. Graham vyzval pastory a laiky po celé zemi, aby vedli své sbory v modlitbě za prezidenta během nedělních bohoslužeb a dalších setkání.

Graham řekl, že byl inspirován pocitem ve svém srdci, aby oznámil den modlitby. Dále uvedl, že po tom, co o tom mluvil s jiným pastorem, který si myslel, že je to skvělý nápad, tak tato touha ještě vzrostla.

Vzhledem k tomu, že výzva k modlitbě přišla ve stejný týden, ve kterém zvláštní komise Roberta Muellera hovořila o vyšetřování ruských tajných služeb během voleb v roce 2016, Graham připouští, že události ve Washingtonu hrály svou roli.

Mueller řekl tento týden, že jeho vyšetřování nevylučuje možnost, že Trump porušil zákon. Na druhé straně více demokratů v Sněmovně reprezentantů vyzvalo k jeho obžalobě.

„Myslím, že to, co se děje ve Washingtonu, má něco společného s mojí výzvou k modlitbě. Trápilo mě to a bylo to na mém srdci jako břemeno, protože tento prezident je napadán více než jakýkoli prezident v moderní historii; tisk ho napadá více než Abrahama Lincolna,“ řekl Graham.

„Média a jeho oponenti ve Washingtonu dělají vše, co je v jejich silách, aby ho zničili. Musíme si pamatovat, že je prezidentem. To neznamená, že je to dokonalý člověk. Dělá chyby jako my všichni. Udělal spoustu chyb, ale je vůdcem tohoto národa.“

Graham připomenul, že Trumpova administrativa vyvíjela větší snahu o pro-life politiku než kterýkoli jiný prezident a udělala mnoho pro posílení náboženské svobody v USA a na celém světě. Graham na závěr prohlásil, že útoky, které Trumpovi nepřátelé zahajují proti prezidentovi, jsou „démonické“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – Franklin Graham

Tags: ,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář