Graham vyzval prince Harryho, aby následoval příkladu své zbožné babičky 

V souvislosti s vydáním nové knihy prince Harryho, která vyvolává kontroverze, se ke slovu dostal i evangelista Franklin Graham.

Kniha Harryho memoárů nazvaná „Spare“ se v úterý oficiálně dostala na knižní pulty. Mezi nejkontroverznější části, který vévoda ze Sussexu zmínil, patřil počet bojovníků Talibanu, které zabil v boji a fyzická konfrontace s princem Williamem.

SOUVISEJÍCÍ„Bůh mě povolal kázat evangelium,“ Franklin Graham odmítl podpořit Donalda Trumpa během republikánských primárek 

O své názory na knihu se podělili lidé z celé společnosti, včetně křesťanského evangelisty Franklina Grahama.

Ten využil své internetové platformy, aby Harrymu poradil, že by měl vzít v úvahu zbožný příklad zesnulé královny Alžběty II. a zaměřit se na „pokoj a smíření,“ informuje portál Premier. 

„Viděl jsem část rozhovoru prince Harryho a kdybych mu mohl dát nějakou radu, byla by to tato: Hledejte způsob, jak dosáhnout pokoje a smíření,“ cituje amerického evangelikála britský křesťanský portál.  

„Následujte příkladu své zbožné babičky, královny Alžběty II. a držte rodinné záležitosti mimo veřejnost,“ dodal. 

V rozhovoru pro televizi ITV princ Harry zdůraznil, že neměl v úmyslu ublížit svému otci a bratrovi a že doufá, že se jim podaří urovnat vzájemné neshody.

Křesťan a zakladatel nadace Oasis Trust pro portál Premier v té souvislosti uvedl, že si myslí, že lidé by měli být k Harrymu více empatičtí s ohledem na jeho nelehkou minulost. 

„Myslím, že se tu díváme na příběh mladého muže, který tragicky přišel o matku, který byl očerňován tiskem a pak začal vidět, jak totéž funguje v životě jeho manželky,“ poznamenal. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. ledna 2023 Foto: Wikimedia Commons – princi Harry

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář