Grahama si tehdy přišlo vyslechnout více než milion lidí. V Soulu se konalo připomínkové setkání legendární evangelizační kampaně 

V sobotu se na fotbalovém stadionu v Soulu sešlo asi 70 000 lidí, když Franklin Graham, prezident a výkonný ředitel Evangelizační asociace Billyho Grahama, pronesl vášnivé kázání u příležitosti 50. výročí historické evangelizační kampaně svého otce Billyho Grahama v Jižní Koreji.

Grahamův projev se konal ve významný den a zrcadlil událost, která 3. června 1973 přilákala na náměstí Yoido 1,1 milionu lidí. Účastníci se tehdy na cestu vydali převážně pěšky a projevili mimořádnou oddanost a dychtivost věnovat se duchovnímu poselství.

SOUVISEJÍCÍ – „Historicky první“: Vietnam povolil Franklinu Grahamovi uspořádat evangelizační akci s 300 církvemi

Korejské církve a Dr. Billy Kim, pastor, který překládal Billyho Grahama během původní výpravy v roce 1973, pozvaly také Franklina Grahama. Cílem akce bylo nabídnout útěchu a inspiraci a připomenout původní evangelizační setkání.

„Korea se za 50 let tolik změnila. Svět se změnil, ale Boží láska k vám se nezměnila,“ řekl podle Christian Post Franklin Graham. „Bůh vás stvořil a miluje vás. Poslal svého Syna Ježíše Krista, aby vás zachránil z vašich hříchů. Pokud jste ochotni to vírou přijmout, uvěřit v Jeho jméno a odvrátit se od svých hříchů, vaše duše bude v Jeho rukou v bezpečí a jistotě po celou věčnost.“

Podle BGEA byla akce navštívena daleko nad rámec kapacity stadionu. Tisíce lidí učinily rozhodnutí pro Krista, které jim změní život, uvedla BGEA v prohlášení pro The Christian Post.

Graham vyjádřil hlubokou čest a pokoru nad tím, že se mohl účastnit této monumentální události, a zdůraznil trvalý vliv svého otce na korejské církve a roli, kterou evangelizační výprava z roku 1973 sehrála v jeho osobním duchovním vývoji.

„Když můj otec naposledy viděl Dr. Billyho Kima, řekl mu: ‚Uspořádejme v Koreji ještě jednu evangelizační akci,’“ řekl Graham a podělil se o to, že jeho otec by byl z této události nadšený a vděčný.

„Miluji korejský lid. Je to silná a krásná země a lidé jsou tak upřímní a velkorysí,“ poznamenal. „Vždycky jsem se u nich cítil jako doma a těším se, že budu s lidmi tohoto národa. Do Soulu přijíždím v době, která je pro mnoho lidí těžká. Pandemie byla velmi náročná. Lidé potřebují vědět, že existuje naděje. Tolik lidí se obává o budoucnost a neví, kam se obrátit. Chci, aby věděli, že Bůh má pro naše životy plán a záměr.“

„Na světě není národ, který by se Koreji vyrovnal, ale všechny peníze a technologie nezaplní vakuum v lidském srdci. Lidé chtějí vědět: ‚Kdo jsem? Proč jsem tady? Jaký je cíl a smysl mého života?“. Lidé hledají a ani nevědí, co vlastně hledají, ale něco jim chybí. Toto vakuum může zaplnit pouze Bůh. Přišel jsem kázat prosté poselství o Boží lásce ke korejskému lidu a chci, aby každý věděl, jak může navázat osobní vztah s Bohem skrze víru v jeho Syna Ježíše Krista.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. června 2023 Foto: BGEA – Franklin Graham v Jižní Koreji

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář