Guvernér Ohia podepsal zákon zakazující potraty dětí s bijícím srdcem

Ohio – Guvernér Ohia Mike DeWine podepsal zákon zakazující potraty dětí, které mají zjistitelný srdeční tep. Ten může být detekován už v šestém týdnu těhotenství. „Základní funkcí vlády je ochrana těch nejzranitelnějších z nás, těch, kteří nemají vlastní hlas,“ vysvětlil DeWine. „Úkolem vlády by měla být ochrana života od začátku do konce, ochrana těch, kteří se sami chránit nemohou. Například starších lidí, nenarozených dětí, nemocných, zdravotně hendikepovaných, lidí bojujících s duševním onemocněním nebo se závislostí,“ uvedl.

Mark Harrington, předseda pro-life skupiny Created Equal, ještě před podpisem zdůraznil, že se jedná o historický okamžik. „Zákonodárci a guvernér DeWine potvrdili, že by bijící lidská srdce příliš mladá na to, aby se narodila, neměla být prostřednictvím potratů násilně zabíjena,“ uvedl Harrington. „Pokud by skupiny podporující potraty chtěly zákon ohrozit, budeme tyto děti bránit klidně až u Nejvyššího soudu,“ dodal.

Zástupci The American Civil Liberties Union (ACLU) naopak zákon odsoudili a uvedli, že udělají vše pro to, aby nevešel v platnost. „Tato legislativa je protiústavní a my budeme bojovat až do konce, abychom zajistili, že tento zákon bude trvale vyřazen,“ uvedla Freda Levenson, z ACLU. „Tento zákon je jedním z nejagresivnějších, nejrepresivnějších a nejradikálnějších útoků proti ženám v tomto státě a v této zemi. Téměř totožný zákon byl v Kentucky zrušen federálním soudcem – jsme si jistí, že v nadcházejícím procesu zvítězíme,“ dodala.

Zákonodárci podobné opatření schválili už v loňském roce, guvernér John Kasich však zákon vetoval právě kvůli obavám z dlouhého soudního sporu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Zdroj: The Christian Post  Foto: Facebook – Mike DeWine

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář