Halík: Mám obrovskou radost. Vítězství Babiše by byla skutečná katastrofa 

Katolický kněz Tomáš Halík označil úspěch Petra Pavla v prezidentském klání za velké vítězství pro celou společnost. V rozhovoru pro Aktuálně.cz se přiznal, že generála ve výslužbě volil už v prvním kole, kdy to byla volba spíše rozumem, ale poté, co viděl, jak si vede v kampani, tak se z toho stala volba srdcem.

Profesor Halík řekl, že prožívá „obrovskou radost.“ Volba nového prezidenta se podle něj může také stát „bodem obratu,“ za kterým může stát generace mladých lidí. Potenciální vítězství Andreje Babiše označil za „skutečnou katastrofu.“  

SOUVISEJÍCÍ – (Anketa) Pavel, nebo Babiš? Koho budou volit křesťané?

Hakík věří, že si nástupce Miloše Zemana bude ve své funkci počínat způsobem, kterým si získá dosavadní odpůrce. To by pak mohlo vést k upokojení vyostřené nálady ve společnosti.  

„Skutečně jsem se styděl za způsob, jakým Andrej Babiš užíval náboženské motivy. Bylo to směšné a trapné. On si představuje, že my chápeme Boha a Jezulátko jako jakýsi automat na plnění přání. Opak je pravdou. My jsme tu od toho, abychom se snažili poznat a plnit vůli Boží. Ne on naši,“ poznamenal pro Aktuálně.cz katolický kněz Tomáš Halík.  

Před druhým kolem voleb vyjádřil svou podporu Petru Pavlovi také biskup Václav Malý. 

„V těchto dnech se na mne obracejí spoluobčané – nejen křesťané – a žádají mne, abych napsal text, koho a proč volit za nového prezidenta. Nebudu vstupovat do volebního klání ani psát manifest, ale zcela jasně deklaruji, že budu volit Petra Pavla. Rozumně uvažujícímu není třeba komentáře,“ stálo na facebookovém profilu biskupa Malého.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. ledna 2023 Foto: YouTube – Tomáš Halík

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář