Halík: Slovensko se může stát příkladem vítězství práva nad populismem

Český katolický profesor a teolog na své osobní stránce reaguje na nedělní návštěvu Maroše Šefčoviča u prezidenta Zemana. Podpředseda evropské komise se spolu se Zuzanou Čaputovou v sobotu utkají o post prezidenta. Kandidátku s podporou strany Progresívní Slovensko Halík osobně podpořil během návštěvy Bratislavy.

„Klement Gottwald jezdil do Moskvy se učit, jak oponentům ‚zakroutit krkem‘; pan Šefčovič přijel do Prahy učit se od Zemana, jak vést kampaň a vyhrát volby,“ píše teolog Tomáš Halík a varuje před českým scénářem, kdy se v bulvárním deníku v den voleb objevil lživý inzerát proti Karlu Schwarzenbergovi. Domnívá se, že strana SMER, která podporuje právě Šefčoviče, je „schopná čehokoliv,“ v obavě před nastolením práva, které přinese Zuzana Čaputová.

Halík připomíná, že z člena KSČ volební tým vytvořili „obránce křesťanských hodnot“ a Čapotuvou vykreslil v negativním obraze „zlého Heroda,“ bojujícího za citlivé kulturně-etické témata, o kterých prezident ani nerozhoduje,

„Věřím, že Slováci před ‚katolicismem bez křesťanství‘ dají přednost skutečným hodnotám evangelia, jako je spravedlnost a milosrdenství, pravdivost, nenásilí, pomoc pronásledovaným a marginalizovaným, solidární láska a odpovědnost za sociální i přírodní prostředí,“ vyjadřuje své stanovisko Halík a doufá, že se v sobotních volbě stane Slovensko příkladem vítězství práva nad populismem.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář