Hana Pinknerová: Na všech životních křižovatkách jsem se Boha ptala, kudy dál jít

U příležitosti vydání knihy Středověk mého života v maďarském knižní vydavatelství Új város poskytla autorka spisovatelka Hana Pinknerová rozhovor pro web vydavatelství.

Vaše kniha Co Bůh šeptá maminkám se mi velmi líbila a také našim čtenářům. Jako matka jsem často měla pocit, jako by příběhy byly o mně. Co vás motivovalo k napsání těchto malých každodenních příběhů?

Ach, nemohu říci nic jiného než že mé malé každodenní příběhy. Stále píšu o svém životě a nyní už vím, že mnoho žen prožívá totéž. Jejich život je cennější, když si přečtou o svých pocitech a příbězích v knize.

Z vašich knih se zdá, že máte velmi dobré sebepoznání, a že to je také jeden z klíčů k řešení obtíží vyplývajících z rodinných vztahů. Pracovala jste na tomto sebepoznání vědomě?

Ano, stále se snažím na sobě pracovat. Hodně čtu, modlím se a vedu vážné rozhovory. Také musím říci, že mnoho mých zákaznic a čtenářek se mi svěřuje se svými životními příběhy. Nepotřebují mé dobré rady, ale vždy se hodí, abych s nimi plakala, pokud je to zapotřebí.

Víme, že otevřeně vyznáváte svou víru, že jste udělala vážné osobní rozhodnutí, a taky že patříte do komunity. Jak se to vyvinulo ve vašem životě?

Mé vydání Bohu s sebou neslo i aktuální konkrétní dopady v praktickém životě. Na všech životních křižovatkách jsem se Boha ptala, kudy dál jít. A on mi odpovídal  způsobem, kterému jsem dokázala rozumět. Po celé mé životní cestě mi projevoval a projevuje stále svou přízeň pomocí malých milostných vzkazů, jak o nich píšu v dalších svých knihách. Jsou to drobná a vytrvalá potvrzení Boží lásky ke mně a z nich čerpám ujištění o tom, že jsem milovaná Boží dcera.

Ve své knize, Středověk mého života, která nyní vychází v maďarštině, referujete o notoricky obtížné době, kdy děti odlétají a člověk se musí trochu znovuobjevit. Co bylo v tom pro vás nejtěžší a nejneočekávanější?

Tato doba byla nejspíš tou nejobtížnější v celém mém životě. Nepříteli se podařilo rozvolnit vztah s mým nejbližším přítelem, mým mužem. Navršil mezi nás spoustu lží a dalo opravdu hodně práce, než jsme se v tom dokázali vyznat. Kniha je asi tou nejdrsnější ze všech, co jsem kdy napsala. Popisuju v ní své nejvnitřnější boje. Vím, že spousta žen řeší podobné problémy, a tak jsem se odvážila vše zapsat. Můj hrdinný muž mi povolil tuto knihu zveřejnit, za což jsem mu velice vděčná. Doporučuju číst s kapesníkem. Budete plakat. I já jsem při psaní plakala.

Proč v tomto dnešním světě píšete knihy a máte dokonce knihkupectví? Není to trochu zastaralé?

Miluju zastaralé věci! Mám web i youtube kanál, ale klasická kniha je klasická kniha. Mou nejsilnější stránkou je poradenství. Umím doporučit knihu na míru dětem i dospělým. Těší mne, že dokážu poradit rodičům knihy pro děti a dětem knihy pro starší rodiče. Jsem knihomol v knihkupectví, co byste chtěli víc?

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. října 2020

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář