Herec Steve McQueen držel v rukou Bibli, když umíral

 

Známý herec Steve McQueen přijal víru v Ježíše Krista necelý měsíc předtím, než mu diagnostikovali rakovinu, píše ve své knize americký pastor Greg Laurie a uvádí, že herec dokonce držel legendární Bibli evangelisty Billyho Grahama, když v listopadu 1980 umíral.

Kniha s názvem Steve McQueen: The Salvation of an American Icon  (Steve McQueen: Spasení americké ikony), která , dle The Christian Post, vychází v úterý 13. června nabízí důkladný popis McQueenovy cesty ke Kristu v posledních měsících jeho života.

Spoluautorem knihy je Marshall Terrill, který napsal pět knih o McQueenovi a podle Laurieho je „odborníkem na všechno kolem McQueena“. Kniha obsahuje mimo jiné rozhovory s lidmi, kteří byli herci blízko a dokazují jeho duchovní transformaci, jako je McQueenova vdova Barbi, pastor sboru, jeho letecký instruktor a dokonce i zdravotník, který u něj sloužil v jeho posledních dnech.

[adrotate banner=“21″]

 

Těsně před svou smrtí herec učinil prohlášení, které znělo: „Jediné, čeho v životě lituji, je, že jsem nebyl schopen říci druhým o tom, co pro mě udělal Ježíš Kristus.“

McQueen, který si největší popularitu získal rolí pistolníka Vina ve filmu Sedm statečných,  začal navštěvovat bohoslužby ve sboru Ventura Missionary Church v roce 1979. Asi za tři měsíce se představil pastorovi tohoto sboru Leonardu DeWittovi a požádal ho, aby se s ním setkal na obědě. Na tomto setkání, které se dle Grega Laurieho událo asi šest měsíců před tím, než byla McQueenovi diagnostikována rakovina v prosinci 1979, se McQueen ptal na řadu duchovních otázek.

„Leonard si vzpomněl, že Steve chtěl vědět, jestli může důvěřovat Bibli, chtěl vědět, jestli mu mohou být odpuštěny všechny jeho hříchy a chtěl také vědět, jak to vypadá být křesťanem,“ píše Laurie ve své knize a uvádí, že McQueen byl teprve „křesťanské nemluvně“, když dostal zprávu, že má rakovinu.

McQueenovův stav se zhoršoval a on vyjádřil svou touhu setkat se s Grahamem, který byl v té době jednou z nejviditelnějších tváří evangelikálního křesťanství. Podle Laurieho se Graham setkal s McQueenem alespoň dvakrát během jeho posledních dnů. Jednou na McQueenově ranči v Santa Paulo a podruhé těsně předtím, než byl  převezen do Mexika, kde měl v listopadu 1980 podstoupit operaci; z této cesty se však už herec nevrátil.

„Steve na Billyho skutečně zapůsobil, protože cítil, že jeho obrácení je opravdové. Všechno, o čem chtěl Steve mluvit, byla jeho víra,“ uvádí Laurie.  Předtím, než se jejich cesty rozešly, Graham daroval McQueenovi svou Bibli. V časných ranních hodinách 7. listopadu 1980 byl padesátiletý herec v nemocnici v Juárezu prohlášen za mrtvého. Podle knihy se McQueenův syn vydal do nemocnice kolem šesté hodiny ráno. Oči Steveho McQueena byly otevřené a on v rukou držel Bibli, kterou mu daroval Graham.

 

Zdroj: Christian Post
Foto: Youtube

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář