Herec z Pána prstenů: Křesťanství vděčíme za lepší svět a za zrušení otroctví

„Dlužíme křesťanství tolik vděčnosti, kolik jen generace může dlužit. Zapomínáme, jak se zdá, že křesťanství změnilo svět v lepší místo, než jakým kdy byl.“

Těmito slovy vyzvedávajícími význam křesťanství pro svět se herec John Rhys-Davies podělil o své myšlenky s účastníky 28. filmového festivalu Movieguide Awards.

Známý herec z filmu Pán prstenů nedávno propůjčil svůj hlas postavě z křesťanského animovaného filmu Poutníkova cesta. Zahraje si i v chystaném filmu o životě svatého Patricka, patrona Irska.

V nedávném rozhovoru pro The Christian Post se přiznal, že často vystupuje na obranu křesťanství. „Sám sebe vnímám jako racionálně smýšlejícího člověka a skeptika. Přesto neustále obhajuji křesťany a křesťanství,“ řekl Rhys-Davies.

„Zdá se, že zapomínáme, že křesťanská civilizace učinila svět lepším místem, než kdy byl,“ pokračoval.

Rodák z Velké Británie uvedl, že jednou z největších zásluh křesťanství bylo zrušení otroctví, ale také upozornil, že přesto otroctví stále ještě existuje, což je šílené.

To, čeho si vážíme, jako je právo na svobodný projev a právo na individuální svědomí, se vyvinulo v římském křesťanství prvního a druhého století, kdy křesťan jakožto jedinec prohlásil: „Mám právo věřit tomu, čemu věřím, a ne tomu, co mi říká císař,“ řekl Rhys-Davies.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 9. března 2020  Foto: Wikimedia Commons – John Rhys-Davies

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář