Hillary Clintonová chce kázat, hlásal titulek v amerických novinách

Hillary Clintonová chce kázat, hlásal titulek v amerických novinách The Atlantic začátkem tohoto týdně. Článek tvrdí, že bývalá demokratická kandidátka na prezidenta prozradila toto přání svému dlouholetému pastorovi Billu Shilladymu během nedávného focení pro jeho novou knihu s denními zamyšleními.

„Její hluboká znalost Bible a zkušenosti s péčí o lidi a její láska k lidem by z ní udělaly skvělého pastora,“ myslí si Shillady. „Pravděpodobně nebude usilovat o oficiální laickou pozici v metodistické církvi, spíš bude kázat příležitostně,“ uvedl. „Máme dlouhou historii laických kazatelů.“

Shillady také reflektoval povolební situaci Clintonové a je toho názoru, že volební boj pomohl prohloubit její víru: „Myslím, že její víra je silnější … nevšiml jsem si ničeho jiného, ​​kromě toho že se chová uvolněněji, než jak jsem ji kdy viděl,“ řekl.

V článku jsou uvedené i další informace, které podporují náboženské směrování Clintonové a její soustředění na víru. Minulý podzim např. bývalý editor Newsweeku Kenneth Woodward odhalil, že mu Clintonová v roce 1994 prozradila o své touze stát se vysvěceným metodistickým duchovním. Nicméně v komentáři, který charakterizuje ambivalentní vztah Clintonové k veřejnému přiznání své víry, ho prosila, aby o tom nikomu neříkal s odůvodněním, že nechce vypadat příliš zbožně. 

 

Clintonová není jediný politik, který se chce víc angažovat na poli náboženství. Tony Blair jednou po odchodu z funkce předsedy vlády, řekl, že náboženstvím chce strávit zbytek svého života. „Náboženská víra bude mít stejný význam pro 21. století, jako politická ideologie měla pro 20. století,“ uvedl.

Shilladyho kniha denních zamyšlení s názvem Strong for a Moment Like This je jedinou knihou, ke které Clintonová napsala svou předmluvu. Kniha vznikala během její prezidentské kampaně; pastor Shillady vstával každý den ve čtyři hodiny ráno, aby s denním předstihem připravoval zamyšlení pro Clintonovou. V knize jsou uvedené též texty na kterých se podílelo zhruba 100 žen, duchovních, které během volební kampaně zformovaly modlitební iniciativu We pray with Her.

 

Zdroj: Christian Today
Foto: Wikimedia

 

Kategorie: Politika

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář