Hillsong Church se omluvil za svůj tweet na Trumpovu adresu

Hillsong Church se v úterý omluvil za příspěvek na svém twitterovém účtu, ve kterém během první prezidentské debaty označil Donalda Trumpa za „agresora“ a také žádal o vypnutí jeho mikrofonu.

„Nemohou prostě vypnout Trumpův mikrofon?! Chová se jako obyčejný agresor. Nezaslouží si žádnou úctu,” uvádělo se v tweetu, který kritizoval prezidenta za jeho chování během debaty s demokratickým prezidentským kandidátem Joe Bidenem.

Za první ze třech plánovaných debat mezi Trumpem a Bidenem, se vznesla kritika převážně na Trumpa, který neustále skákal svému protivníkovi do řeči. V jednom momentě mu vykolejený Biden řekl, aby „konečně sklapl“. 

O devět minut později se populární australská církev s celosvětovou sítí sborů omluvila.  „Náš zaměstnanec dnes omylem na tomto účtu zveřejnil svůj osobní komentář k americké prezidentské debatě. Patřilo to na osobní účet. Hillsong nekomentuje stranickou politiku a připojuje zároveň svoji omluvu. Hillsong se neztotožňuje s těmito názory,“ uvedla církev v prohlášení.

Hlavní pastor Brian Houston z Hillsong Church, která má kolem 150 tisíc členů ve 23 zemích světa, v prosinci během návštěvy Bílého domu řekl, jak je poctěn možností modlit se za prezidenta Trumpa.

„Je pro mě velikou ctí mít příležitost navštívit Bílý dům, dokonce Oválnou pracovnu a modlit se za prezidenta Spojených států amerických,“ uvedl v příspěvku na Instagramu.

Kritiku nízké úrovně debaty obou kandidátů vznesl také Franklin Graham, který na sociální síti jen zkonstatoval, že po debatě obou kandidátů je více než zřejmé, že jedinou naději pro USA je návrat k Bohu.

Zakladatel Hillsong Church Brian Houston se narodil v roce 1954 jako syn důstojníka Armády spásy. „Celý život jsem se podílel na práci v církvi a právě v tomto prostředí jsem na stanovém probuzení přišel k oltáři a odevzdal svůj život Ježíši jako pětiletý chlapec. Jako sedmnáctiletý jsem pocítil touhu po zábavě a večírcích, atd. Ale jeden večer jsem ve svém rodném městě Wellingtonu na Novém Zélandu vstoupil do kavárny, kterou řídila Mládež pro Krista. Podél celé stěny byly malby citující Písmo: ‚Pamatuj na svého Stvořitele, v době svého mládí‘. Tam jsem se rozhodl žít svůj život pro Ježíše Krista.“

Houston a Bobbie založili první sbor v Sydney v Austrálii v roce 1983, v současnosti mají sbory v 19 zemích na pěti kontinentech. Každý týden zpívá hudbu Hillsong přibližně 50 milionů lidí v 60 jazycích a Houstonova kázání se vysílají po celém světě. V červnu 2016 Hillsong zahájil globální 24hodinový kanál v partnerství se sítí Trinity Broadcasting Network, která poskytuje přístup k uctívání a službě milionům diváků po celém světě. Prostřednictvím Hillsong College, konferencí, podcastů vychovává Hillsong desítky tisíc křesťanských lídrů a povzbuzuje nespočetné množství dalších lidí v každodenním životě víry.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. října 2020 Foto: Hillsong.com – Brian Houston

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář