Hillsong oznámil náhradu za Carla Lentze

Brian Houston během nedělního kázání  ze dne 14. února oznámil, že denominace jmenovala do vedení východního pobřeží nový pár, který nahradí Carla Lentze s manželkou. Chrishan a Danielle Jeyaratnamovi, kteří v současné době vedou kampus Hillsongu v australském Perthu, se tak stěhují do New Yorku.

Religion News Service informuje, že stejně jako mnoho dalších vedoucích Hillsongu strávil Chrishan Jeyaratnam většinu svého života ve sboru poblíž Sydney, kde sídlí centrála letniční denominace, která se oddělila od Assemblies of God.

SouvisejícíHouston z Hillsongu mluvil o vážných morálních selháních Lentze, mělo se to týkat narcismu a manipulace

Podle informací na stránce Hillsongu začal Chrishan Jeyaratnam do církve chodit v sedmi letech. Oba  manželé sloužili v různých oblastech církevního života. Pár se čtyřmi dcerami měl doteď na starosti Hillsong v západní Austrálii a na Bali.

Ke jmenování došlo během každoroční akce Hillsongu s názvem Vision Sunday, kdy jsou oznámeny plány globální církve na nejbližší období. Zakladatel Hillsongu Brian Houston řekl, že pro tento rok dostal od Boha tři slova: záchrana, obnova a přestavba.

 Spojil tato slova s událostmi ve sboru v New Yorku, kde „to byla náročná doba“. Vyjádřil však naději, že Bůh požehná nové vedení.

SouvisejícíPopulární pastor Hillsongu Carl Lentz vysvětlil své odvolání

„Jsme tak nadšení z toho, co Bůh dokáže udělat. Že Bůh může do města přinést duchovní oživení,“ řekl Chrishan Jeyaratnam o svém jmenování do newyorského sboru. Pár není pro sbor na Manhattanu cizí, protože facebooková stránka newyorského Hillsongu zveřejnila sérii fotografií ze září 2018, kdy oba manželé ve sboru kázali.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. února 2021 Foto: YouTube – Chrishan Jeyaratnam

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář