Hillsong Worship odstupuje ze společného turné s kapelou Casting Crowns 

Kapela Hillsong Worship kvůli krizi, která postihla australskou církev Hillsong, se stáhla z turné, aby mohla „projít procesem uzdravení.“ 

Koncertní turné po 18 městech mělo odstartovat za dva týdny s kapelami Casting Crowns a We The Kingdom. Hillsong Worship oznámili své odstoupení na sociálních sítích: „Hillsong Worship požádali o své stažení z nadcházejícího turné Casting Crowns/Hillsong Worship s We The Kingdom,“ uvedla podle Christian Post skupina na Facebooku.

SOUVISEJÍCÍ„Díky Ježíši,“ kapela Maverick City získala prestižní cenu Grammy

Hillsong Worship uvedli, že jsou „hluboce zklamaní“, ale kvůli skandálům, které v posledních měsících postihly církev Hillsong, klade skupina na první místo „zdraví a pohodu lidí v našem týmu,“ pokračovalo prohlášení.

Brian Houston, který v roce 1983 spoluzaložil Hillsong, rezignoval minulý měsíc poté, co vyšlo najevo, že dvě ženy proti němu v posledních 10 letech vznesly obvinění z nevhodného chování. Jeho rezignace také následovala po sérii skandálů zahrnujících další vedoucí Hillsong Church ve Spojených státech a Austrálii.

Někteří bývalí pastoři Hillsongu se rozhodli opustit denominaci a zakládají vlastní službu.

Globální síť sborů Hillsongu byla také středem pozornosti dokumentárního filmu od společnosti Discovery Plus. Snímek odvysílaný v březnu přinesl některé osobní svědectví bývalých členů Hillsongu o nekalých praktikách vedení církve.  

Hillsong Worship ve svém prohlášení uvedli, že členové kapely si musí dát pauzu, aby mohli projít duchovní obnovou.  „Nyní je čas, abychom pokorně hledali Pána, truchlili v naději a společně se uzdravovali ve společenství,“ uvádí se v prohlášení kapely. Poděkovali Casting Crowns, We The Kingdom a Premier Productions za pochopení a přiznali, že jsou z toho „zničeni“.

Prozatímní globální vrchní pastor Hillsong Church Phil Dooley se nedávno vyjádřil k negativní pozornosti médií kolem sítě sborů a řekl, že to vytváří nespravedlivý obraz. Ujistil, že církev dělá ve světě mnoho dobra a „nikdy netvrdila, že je dokonalou“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. dubna 2022 Foto: YouTube – Hillsong

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář