Křesťan dnes

Hinduističtí extremisté vězní pastory a zavírají kostely v Indii

Pastor R. Kirubendran strávil měsíc ve vězení na základě nepodložených obvinění. Setkával se s nepřátelstvím policie, médií a vesničanů poté, co několik let bez problémů sloužil v severní Indii.

Vysvětlení pravděpodobně spočívá ve vzorci falešných obvinění ze strany hinduistických extremistů, po nichž následovalo uzavření kostela v okrese Ghazipur ve státě Uttarpradéš, kde se svou manželkou sloužil.

SOUVISEJÍCÍPákistán odsoudil k trestu smrti 22letého křesťana

Portál Christian Today píše, že pastor Kirubendran, obviněný z násilné konverze a urážky náboženství, byl 24. května propuštěn na kauci. Jeho manželka Manju Tiruvendramová a 18měsíční dcera strávily ve vězení 13 dní, než byly 6. května propuštěny.

Pastor Kirubendran uvedl, že byl obviněním šokován a zmaten poté, co šest let bez incidentů sloužil ve městě Kasimabad.

„Vše probíhalo velmi hladce a srdečně, až najednou tu neděli 23. dubna na nás lidé začali podávat obvinění,“ řekl pro Morning Star News. „Od doby, kdy jsme zde začali sloužit bohoslužby, až doposud se nám vesničané nikdy nepostavili na odpor,“ dodal.

Kirubendran a Tiruvendram od roku 2017 poskytují ve vesnici bezplatné vzdělávání, které navštěvuje 60 dětí. Výuku pořádali od pondělí do soboty denně po dvou hodinách. Učili podle osnov místní školy.

„Chtěl jsem je vzdělávat,“ řekl pastor Kirubendran. „Rodiny, které mají peníze, posílají své děti na trenérské kurzy. Platí vysoké poplatky. A co chudé děti? Moji ženu i mě velmi tížila nedostupnost vzdělání pro chudé děti, a tak jsme je chtěli učit.“

Poskytovali také poradenství a další pomoc vesničanům, řekla jeho žena.

„Nemáme žádné peníze, takže jsme jim nemohli pomáhat finančně, ale poradili jsme jim, kdykoli o to požádali, a také jsme stáli při nich; když museli někoho v nouzi odvézt do nemocnice, jeli jsme s nimi,“ řekl Tiruvendram.

Do kostela chodilo asi 90 lidí, ale obnovení bohoslužeb nyní není možné, řekl pastor. „Osoba, od které jsme si dům pronajali, zablokovala vchod do kostela bambusovým pletivem,“ řekl pastor Kirubendran. „Ti, kdo si na nás stěžovali, jsou lidé z vyšších kast. Jsou to bohatí a zámožní lidé. Můj život se může dostat do nebezpečí, musím se držet při zemi. Budeme muset dokázat, že nejsme vinni.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. června 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version