Hispánská komunita sehrává stále důležitější roli v prezidentských volbách

Výsledky prezidentských voleb dokazují značnou Trumpovu podporu v latinskoamerických částech USA, což některé překvapilo, ale podle Christianity Today jen potvrdilo to, co sami Hispánci věděli po celou dobu.

Hispánci jsou více náboženští než průměrní Američané a zároveň se tato největší menšina postupně stává důležitým článkem ve volbách.

„Hispánci jsou si vědomi své důležitosti a jejich vliv začíná růst,“ řekl pro Christianity Today Gabriel Salguero, prezident Národní latinskoamerické evangelikální koalice a pastor z Orlanda na Floridě. „Lidé si uvědomují: Mohli bychom být rozhodujícím hlasem na místech, jako je Arizona, Nevada a Florida.“

Jak již ukázaly průzkumy, Trump celkově zaznamenal mezi latinskoamerickými voliči výraznou podporu, částečně díky podpoře kampaně zaměřené na evangelikály. „Latinskoameričtí evangelikálové pomohli Trumpovi dosáhnout lepších výsledků, než kdokoli očekával v Texasu … a na Floridě,“ uvedl pro CT Gastón Espinosa, profesor na Claremont McKenna College, který provedl nejkomplexnější studii latinskoamerických voličů v roce 2016.

Výsledky voleb naznačily, že v Texasu Trump získal 40 procent hlasů hispánské komunity oproti 59 procentům latinskoamerických hlasů pro Bidena. Na Floridě získal 47 procent hlasů občanů s latinskoamerickými kořeny v porovnání 52 procenty pro demokratického kandidáta.

 

Christianity Today připomínají, že na začátku roku Trump zahájil kampaň pod názvem Evangelikálové pro Trumpa v hispánském megasboru v Miami a pouhé dva dny před volbami uspořádal mezi hispánskými voliči mítink.

 „Jeho kampaň zaujala latinskoamerickou komunitu a vidíte vliv latinskoamerické komunity na jeho administrativu,“ poznamenal Tony Suarez, evangelikální lídr a Trumpův poradce. Dodal, že hispánskou komunitu si získal hlavně svojí pro-life politikou, která je pro ně velmi důležitá.  

„Osobně znám mnoho hispánských evangelikálů, kteří se potýkali s otázkou, čemu dát přednost a koho podporovat: Vybíráme si lídra, který se zasazuje za nenarozené, nebo lídra, který se zasazuje za děti přistěhovalců?“ uvedla pro CT Alexia Salvatierra, předsedkyně několika křesťanských imigračních iniciativ jako je Matouš 25.  

„Pouze tehdy, když pochopíme historii problémů v této zemi a různé strategie řešení sociálních problémů, jako jsou potraty a přistěhovalectví, můžeme najít jasnější cestu,“ uvedla Salvatierra, která také pracuje jako odborná asistentka na Fullerově teologickém semináři. „Mladší hispánští evangelikálové nebo ti, kteří se zde narodili, mají často velmi odlišnou perspektivu než starší nebo noví přistěhovalci,“ dodala.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. října 2020 Foto: screenshot – YouTube – Biden a Trump

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář