Hispánskému pastorovi a otci dvou amerických občanů hrozí vyhoštění z USA

 

Zatčení a hrozící deportace amerického evangelikálního pastora vyvolalo pobouření a strach v hispánské komunitě v Los Angeles. Hispánský lídr v USA Rev. Samuel Rodriguez odsoudil tento krok slovy: „Měli bychom deportovat násilníky, ne pastory“.

Reverend Noe Carias vede evangelikální sbor Assemblies of God v Echo Park. Pastor byl zatčen během setkání s imigračním důstojníkem v Los Angeles. Carias je guatemalský rodák a byl deportován ze země již v roce 1993 po neoprávněném vstupu do USA. Později se do Spojených států vrátil a ignoroval druhý příkaz k vyhoštění v roce 1995.

Jeho právník Noemi Ramirez řekl, že po dvou ročních pobytech povolených v letech 2015 a 2016, byl třetí pobyt zamítnut začátkem tohoto roku. Úředníci ho nyní vyhostili „kvůli rozhodnutí z roku 1995″, vysvětlil Ramirez.

 

Cariasova manželka Victoria reagovala na manželovo zatčení : „Je to dobrý člověk, dobrý pastor a dobrý občan. Nikdy neudělal nic špatného. Jeho jediný přestupek byl, že sem přišel ilegálně.“ Pár byl oddán v USA, má dvě děti, které jsou americkými občany.

Vlivný hispánský evangelikální lídr Rev. Samuel Rodriguez se postavil na stranu Cariasa a řekl, že byl „otřesen“ touto zprávou. „Prezident Trump se opakovaně vyjádřil, že jeho prioritou bude deportovat zločince, obchodníky s drogami, obchodníky s lidmi a členy gangu. Pastor Carias je opačný případ. Měli bychom deportovat násilníky, ne pastory,“ uvedl v prohlášení. Rodriguez je prezidentem Národní hispánské křesťanské konference vedoucích křesťanů (NHCLC) a byl jedním z duchovních pozvaných na inauguraci Trumpa.

 

Zdroj: The Christian Post
Foto: Rev. Samuel Rodriguez/ Facebook

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář