Historické setkání zástupců českého a izraelského parlamentu

Ve čtvrtek 28.1.2021, den po výročí připomínky Holocaustu, proběhla významná událost. Ve Sněmovně byla ustanovena Skupina spojenců Izraele.

Ve čtvrtek v odpoledních hodinách se v české Sněmovně a izraelském Parlamentu (Knessetu) konala videokonference při které byla oficiálně ustanovena Skupina spojenců Izraele vedená jejím předsedou MUDr. Miloslavem Janulíkem, který je zároveň předsedou Meziparlamentní skupiny přátel ČR-Izrael. Tímto krokem se rozšíří další možnosti spolupráce se zákonodárci Izraele i s dalšími 16 skupinami poslanců v Evropě, kteří také vnímají, že spolupráce s Izraelem je hodnotově zakotvena rovněž v duchovním rozměru.

Za českou stranu se videokonference dále zúčastnil poslanec Pavel Žáček, přičemž poslankyně Helena Langšádlová a poslanec Jan Bartošek se museli kvůli mimořádným dalším jednáním omluvit. Byl přítomen i Karel Sedláček vykonávající funkci ředitele této Skupiny spojenců Izraele.

Ze strany izraelského Knessetu hovořila poslankyně Michal Colter-Wunschová, která velmi ocenila postoj České republiky k Izraeli a dále uvedla:„ Pouze pokud budeme pracovat společně, zahrnujíc v to meziparlamentní fora, jak jsme to udělali dnes, můžeme vzdorovat nenávisti“.

Celý článek je k dispozici na stránce Israel.cz

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář