Hlava anglikánské církve neprozradí kvůli jednotě svůj názor na homosexuální svazky

Nejvyšší představitel anglikánské církve Justin Welby prohlásil, že svůj postoj k manželství osob stejného pohlaví v církvi v nejbližší době nezveřejní.

V rozhovoru pro deník The Times během své návštěvy Ukrajiny arcibiskup řekl, že své názory bude tajit, dokud bude ve funkci, protože svou roli vnímá jako „ohnisko jednoty“. 

SOUVISEJÍCÍNemůže se opakovat osud Československa. Welby si přeje vítězství Ukrajiny nad ruskými okupanty  

„Nejsem si jistý, zda to budu moci říci během svého působení v této funkci. Ale úlohou arcibiskupa je být ohniskem jednoty. To není věc pohodlnosti nebo pragmatičnosti. V křesťanském myšlení je to součást Božího povolání pro církevní představitele,“ cituje Welbyho portál Premier. 

Vyjádření Welbyho přicházejí v době, kdy se mají sejít biskupové církve, aby společně projednali, co doporučí příští generální synodě ohledně vztahů osob stejného pohlaví.

Rozhodnutí biskupů je součástí procesu Žít v lásce a víře, iniciativy zahájené v roce 2017 s cílem povzbudit sbory, aby přemýšlely o tom, jakým směrem se má anglikánská církev ubírat v otázkách genderu a sexuality.

Dosud zveřejnilo své postoje několik biskupů, přičemž biskup z Oxfordu se stal prvním nejvyšším biskupem, který se v anglikánské církvi vyslovil pro manželství osob stejného pohlaví.

Podle portálu Premier mezi další biskupy podporující homosexuální manželství v církvi patří biskupové z Worcesteru, Readingu a Dudley.

Tato otázka však velmi rozděluje. Evangelikální křídlo anglikánské církve veřejně vyjádřilo svůj nesouhlas s jakýmikoliv změnami v církvi, které by umožnily požehnání a sňatky párů stejného pohlaví.

Příští generální synoda se bude konat 6.-9. února 2023.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. prosince 2022 Foto: Wikimedia Commons – Justin Welby

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář