HledamBoha.cz: Propojit internetový svět s realitou

Od roku 2014 funguje webová stránka HledamBoha.cz, která zájemcům představuje křesťanství. V neděli 5. února 2023 projekt jeho tvůrci přiblížili v Komunitním centru Dona Boska v Újezdu u Brna, kde se sešla asi třicítka zájemců z různých křesťanských společenství.  Další podobná setkání plánujeme.

„Chceme propojit internetový svět s realitou. Naším cílem je, aby lidé, kteří se prostřednictvím webu seznámí s křesťanstvím, časem našli ve svém okolí společenství, v němž svou víru mohou žít a rozvíjet,“ vysvětluje ředitel HledamBoha.cz Marek Chvátal. Příchozím v Újezdu přiblížil příběhy lidí, kteří odpovědi na své otázky o Bohu či křesťanské víře našli právě na zmíněné stránce. Věnuje se jim tam několik desítek vyškolených on-line průvodců, lze také na dálku absolvovat některý z kurzů, které se týkají Bible, osoby Ježíše Krista, ale třeba také různých závislostí nebo křesťanského pohledu na evoluci.

SOUVISEJÍCÍHledamBoha.cz: Ukážeme, jak mluvit na internetu o víře

„Jde mi především o to, aby o této možnosti lidé vůbec věděli,“ řekla Martina Treterová z Újezdu, která se službě on-line průvodce ve svém volném čase věnuje zhruba tři roky. Je jedinou ženou-katoličkou v týmu HledamBoha.cz. „Byla bych ráda, kdyby se zapojilo více lidí z naší církve nebo alespoň nabízeli tuto službu svým nevěřícím známým,“ dodává s vysvětlením, že zájemci o práci on-line průvodce potřebují doporučení svého duchovního a čeká je asi roční zaškolování. Sama se k této činnosti dostala poté, co na internetu vyhledávala v jiné souvislosti informace k pojmu e-kouč a dostala se na web HledamBoha.cz. „Nevím, zda to mám brát jako náhodu, nebo Boží řízení,“ říká k tomu Martina Treterová. 

„Mám ze setkání v Újezdu dobrý pocit, lidé se o projekt hodně zajímali a vyptávali se,“ hodnotí Marek Chvátal. „Zda se někdo skutečně připojí do našeho týmu, se ukáže až časem. Podobné výjezdy do farností a sborů ale chceme pořádat dál,“ uzavřel ředitel projektu HledamBoha.cz.

Autor: TZ HledámBoha Datum: 6. února 2023 Foto: HledamBoha.cz

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář