Hledáme „Jackie Pullinger“ na tuto židli!

Nejsi to náhodou TY?

Jackie odešla na misii, když jí bylo 22. Netušila, kam ji Bůh volá, jen ho slyšela říkat: Běž! Jednoduše nastoupila na loď, která zastavovala v několika státech a doufala, že jí Bůh včas řekne, do kterého z nich jí volá. Nakonec poznala, že do Honkongu k prostitutkám, závislým a zoufalým lidem. Byla jim Ježíšem. Obvazovala jim rány, kupovala jídlo, na které neměli peníze, pečovala o jejich děti a modlila se. Nakonec založila několik komunit pro závislé a její služba byla i přes počáteční neúspěchy ohromná.

Já jsem šla s manželem na misii, když mi bylo 23. Naše cesta byla zcela odlišná od té, kterou Bůh vedl Jackie. Byla ale neméně dobrodružná a plná Božích zázraků. Také jsme nevěděli, kam nás Bůh vede, ani kde nás chce dlouhodobě mít. Nakonec jsme zakotvili v Bételu, komunitě pro léčbu závislých. Za prvních 10 let manželství jsme se stěhovali 16x mezi třemi státy a šesti městy, sloužili jsme závislým na drogách a alkoholu, které Bůh z jejich závislosti vysvobozoval. Zažili jsme zázračnou Boží péči. Byli jsme často finančně na dně a v pravou chvíli nám ve schránce přistávaly obálky s penězi. I tak jsme byli často bezradní, ale Bůh nás povzbuzoval skrze své slovo, přátele nebo sny. Zažít cestu s Bohem je možné i dnes. John Stott píše, že rozhodnutí a poslušné následování, dělí skutečné služebníky od věčných snílků. Ježíš řekl: „Jestliže mi někdo slouží, ať mne následuje, a kde jsem já, tam bude i můj služebník. Kdo mi slouží, toho poctí Otec.“

Chceš být skutečnou služebnicí? Máš ráda Ježíše a chceš o jeho moci říct lidem? Jsi otrávená z hledání školy, nebo tě na tvou vysněnou školu nevzali? Cítíš, že tě Bůh volá na misii, ale nevíš si s tím rady? Máš pocit, že bys chtěla sloužit ženám na dně, ale nevíš jak? Chceš jít na misii do zahraničí, ale ráda by sis to nejdříve vyzkoušela v Čechách? Jsi unuděná v korporátu a ráda bys dělala něco, co dává smysl? Víš, že nic nevíš a chceš se učit? 

V Bételu hledáme dobrovolnici/stážistku (klidně dvě) ve věku mezi 20 a 30 lety, která je tak trochu dobrodružka a bude ráda bydlet s ženami v komunitě a pomůže jim abstinovat a dodržovat denní řád. Bude s nimi pracovat v našich sociálních podnicích – dobročinném obchodě s nábytkem a dekoracemi a v čalounictví.

Nabízíme ti příležitost doplnit na rok (nebo třeba déle) náš tým. Poskytneme ti zázemí zavedené neziskové organizace, pomůžeme ti naučit se pracovat s ženami, které se léčí ze závislosti. Naučíme tě, jak sdílet evangelium přirozeně vlastním příkladem. Pomůžeme ti identifikovat tvé silné stránky. Podpoříme tě v hledání Boží vůle. Naučíme tě krásné řemeslo. Ubytujeme tě v rámci komunity zdarma včetně jídla a veškerých poplatků. Dále se postaráme o kapesné a potřebné volno.

Abychom se mohly ty i my rozhodnout, zda jsi do našeho týmu ta pravá, budeme potřebovat:

Vyplnit žádost (na požádání zašleme)
Doporučení tvého pastora nebo vedoucího mládeže
Motivační dopis v rozsahu minimálně jedné normostrany
Absolvování pohovoru
Dva týdny pobytu v komunitě na zkoušku
Tak napiš nebo zavolej! Email: info@komunitabetel.cz , telefon: 731 501 150
Těšíme se na tebe!

Veronika Tichá, zástupce ředitele Bételu
KathrynBishop (brzy Konopíková) vedoucí ženské komunity
Dana Bobková, zástupce vedoucí ženské komunity 
Lidka Gočaltovská – pracovní terapeutka
Více informací o komunitě Bétel: www.komunitabetel.cz

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář