Hnutí pro život zaslalo Sobotkovi stanovisko ke Koncepci rodinné politiky

Hnutí Pro život ČR zaslalo premiérovi Bohuslavu Sobotkovi stanovisko k dokumentu připraveném Ministerstvem práce a sociálních věcí nazvaném „Koncepce rodinné politiky“. Hnutí Pro život ČR žádá jeho zamítnutí vládou jako celek.

Připravovaná Koncepce rodinné politiky zaslaná k meziresortnímu připomínkování jde zcela proti základnímu zájmu státu – zastavení vymírání populace. Koncepce vychází z principů neomarxistické gender ideologie a měla by v případě přijetí devastující dopad na rodinu založenou na manželství. Ta jediná má potenciál zastavit vymírání české společnosti. Koncepce by dále vedla mj. k prudkému nárůstu zneužívání veřejných financí na plošné vnucování hormonální antikoncepce od 15 let a na umělé oplození místo skutečné léčby neplodnosti.

Hnutí Pro život ČR oceňuje skutečnost, že jednotlivé zainteresované resorty věnovaly materiálu patřičnou pozornost a vznesly k předkládanému materiálu zásadní připomínky. Jmenovitě náleží poděkování místopředsedovi vlády Pavlu Bělobrádkovi (KDU-ČSL), ministru zemědělství Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL), ministru kultury Danielu Hermanovi (KDU-ČSL) a ministru obrany Martinu Stropnickému (ANO) za větší množství připomínek týkajících se nejvlastnějšího charakteru rodiny a státem prosazované rodinné politiky.

Hnutí Pro život ČR se připojuje k těm, kteří požadují, aby vláda odmítla návrh Koncepce rodinné politiky jako celek. Navrhuje, aby vláda po MPSV požadovala vypracování takové koncepce rodinné politiky, která podporuje rodinu založenou na manželství za účelem zplození a výchovy dětí a respektující jedinečnost a nezaměnitelnost role muže a ženy v rodině. Rodina je nenahraditelnou institucí zajišťující důstojný život člověka od početí po přirozenou smrt a jediným prostředkem k zastavení vymírání české společnosti.

Zdroj a foto: Hnutí pro život

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář