Holandský podnikatel chce s replikou Noemovy archy plout do Izraele

Jeruzalém – Nizozemský křesťanský podnikatel Johan Huibers plánuje plout se svou repliku Noemovy archy do Izraele, informovala Jewish Telegraphic Agency minulý týden.

Huibers dokončil čtyřletý projekt, postavený na textu z Genesis 6, v roce 2012. Doufal, že se bude plavit do Izraeli krátce po jeho dokončení, ale krajina v té době bojovala s masivními požáry, takže plán byl odložen.

Ačkoli se archa rychle stala oblíbenou turistickou atrakcí v jižním Holandsku podél řeky Maas, Huibers říká, že patří do Izraele. „Mým vysneným místem pro archu je Izrael,“ řekl JTA. „Miluji tuto zemi, miluji tyto lidi.“

Huibers řekl, že věří Bibli doslovně. „Může to znít divně, ale věřím, že všechno, co je napsáno v této knize je pravda,“ řekl JTA a poukázal na nizozemský překlad hebrejské Bible. „Tato archa je kopie Boží lodi. Má smysl ji mít jen ve Svaté zemi.“

Podle zprávy Huibers potřebuje získat 1,3 milionu dolarů na pronájem remorkérů pro plavbu, protože archa nemá vlastní motor. Šedesátiletý podnikatel řekl JTE, že tento nápad dostal v roce 1993 poté, co četl příběh o Noemovi svým dětem.

Huibers a posádka sedmi amatérských truhlářů postavili věrnou repliku za pouhé čtyři roky. „Měli jsme tu řezníka, kadeřníka a učitele,“ řekl. To rozhodně nejsou profesionální výrobci lodí. Huibers doufá, že jeho replika Noeho archy pomůže lidem pochopit, že Bůh je skutečný.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář