Homofobie by měla být na seznamu hříchů, tvrdí bývalý katolický kněz

Bývalý katolický kněz Jiří Pešek se svým partnerem, s nímž žije v registrovaném partnerství, se snaží pomáhat LGBT lidem. K tomuto účelu založili internetovou stránku Primakluci.cz.

V rozhovoru pro Aktuálně.cz říká, že ne homosexualita, ale homofobie by měla být označena za hřích. „Nikoli homosexuální láska, ale homofobie by měla být na seznamu hříchů, protože to je vědomě pěstovaná a ideologicky ospravedlňovaná neláska,“ říká Pešek.

Po vystudování teologie a práci na pozici kaplana se dostal na postgraduální studium do Říma, kde si začal klást otázky o své budoucnosti. I když po návratu zažíval pocit vyhoření, pokusil se najít novou inspiraci v pozici armádního kaplana, což se však nestalo a s pozicí duchovního se nadobro rozloučil a opustil kněžskou službu.

I když si sám uvědomuje, že jsou církve, kde přijímají homosexuální svazky, jako jsou husité, či evangelíci, kam častěji chodí jeho partner, Pešek se cítí doma v katolické církvi.

„To, co máme v srdcích, nevnímáme jako něco, co by šlo proti Bohu, církvi nebo společnosti. Naopak v tom vidíme možnost obohacení všech,“ říká Jiří Pešek na dotaz, zda homosexualitu považuje za hřích.

Němečtí evangelikálové: Homosexualita není kompatibilní s biblickým učením

Federace svobodných evangelikálních sborů (FEG) zastupuje více než 450 sborů v Německu, vydala v lednu dokument, kde povzbuzuje k důkladné pastorační péči o homosexuální osoby.

Evangelical Focus informuje, že dokument začíná slovy: „Bibli čteme jako Boží slovo. Je to základ pro naši víru, učení a život.“ Po potvrzení autority Písma dodávají, že „Boží láska a osvobozující evangelium Ježíše Krista je pro každého člověka. Manželství mezi mužem a ženou a jejich společný život v rodině je biblickým modelem,“ uvádí se v dokumentu. Proto „homosexuální chování není s tímto modelem kompatibilní,“ tvrdí v dokumentu němečtí evangelikálové.

Koncem dubna byl z Bratské jednoty baptistů vyloučen pražský sbor Na Topolce. Důvodem k tomu kroku byl právě jejich liberální postoj k problematice praktikované homosexuality.

Téma homosexuality rozděluje i metodistickou církev, která k němu měla celosvětové setkání, kde nakonec byl hlasováním odsouhlasen tradiční pohled, ale nespokojené hlasy v denominaci zůstávají i nadále.

Tento týden konzervativní skupina GAFCON v anglikánské církvi zveřejnila stanovisko, kde se odmítá zúčastnit výročního setkání denominace spolu s biskupy, jejichž regiony podporují svazky homosexuálních párů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn- Foto: Facebook – Kalifornský pastor zveřejnil nápis, označující homosexualitu za hřích.

Tags: ,

1 Komentář

  1. Přátelství mezi muži je v pořádku. Každý muž může být homosexuál, bude-li chtít. Pokušení může přicházet, ale nesmí mu člověk podlehnout. Je nějaká hranice a za jít již není normální.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář