Horní hrad Hauenštejn se v lednu stane dějištěm chlapského víkendu

„Už pátým rokem se scházíme se skupinou chlapů na místě mimo civilizaci pro to, abychom zažili něco jedinečného. Setkání s přáteli, Bohem a možná i se sebou samým. Když sedíš v kruhu mužů v sále starého hradu, nejsi sám. Když stojíš v mrazivé noci kolem ohně s lidmi, kteří jsou ochotní ti naslouchat, můžeš říci cokoliv. Když se brodíš sněhem v řadě jdoucí za sebou, máš směr“, tak představují organizátoři lednovou akci s názvem Kolem ohně – víkend pro chlapy 2019.

Setkání zaměřené na mužskou spiritualitu se uskuteční od pátku 18. do neděle 20. 1. 2019. Většina programu se odehrává v částečně zrekonstruovaných prostorách Horního hradu Hauenštejn v Krušných horách.

Program zahrnuje biblická vyučování, která probíhají v Rytířském sálu. Jejich vedoucím je americký pastor Ken Wilson. Ken dříve působil v týmu křesťanského psychologa Larryho Crabba. Jeho biblická práce inspirovala Crabba při psaní knih Adamovo mlčení a Rozbité sny.

Do Česka jezdí Ken Wilson více než 13 let. Vícekrát vystoupil jako hlavní řečník na Konferenci pro muže, pořádané Křesťanskou akademií mladých (KAM) a na konferencích pořádaných Asociací pro dialog křesťanství a psychologie (ADKP). V současnosti působí jako hlavní pastor evangelikálního sboru Fellowship Bible Church v Conway (Arkansas, USA).

Mezi další body programu patří čas pro osobní ztišení, modlitby a společná setkávání. Dále je připraven pěší výlet po okolí a grilování. Nocleh mají účastníci zajištěn v hradní noclehárně, stravování ve venkovní kuchyni. Podrobné informace jsou uvedeny na internetových stránkách www.kolemohne.cz.

 

Tisková zpráva

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář