Hra skončila, je čas uznat porážku a odejít, vzkazuje Trumpovi Pat Robertson

Americký letniční teleevangelista Pat Robertson, který prorokoval jeho „nepochybné vítězství,“ vyzval úřadujícího prezidenta k uznání porážky a k odchodu z Bílého domu.

Vlivný majitel americké křesťanské televize Christian Broadcasting Network, který se řadil k nejvěrnějším podporovatelům Donalda Trumpa, ho žádá, aby přestal s konspiračními teoriemi o voličských podvodech a odešel z Bílého domu. „Myslím, že je po všem,“ řekl Robertson ve vysílání populární relace ve své vlastní televizi s názvem 700 hundered Club.

„Myslím, že rada volitelů promluvila jasně. Domnívám se také, že Bidenova korupce nebyla zcela prokázana. Nezdá se, že by to mělo vliv na radu volitelů a že by se Nejvyšší soud chystal něco v té věci podniknout,“ řekl překvapivě slova znamenající uznání porážky Donalda Trumpa.  Toto prohlášení přichází poté, co se spustila vlna kritiky na evangelikály, kteří odmítají uznat legitimitu Joe Bidena a v hlavním městě USA organizovali protesty proti „ukradeným volbám.“

Robertson dále řekl, že předpokládá výměnu Bidena za Kamalu Harrisovou. „Myslím si, že uvidíme ne příliš dloho po inauguraci se prezidentkou stane Kamala Harrisová.“ Robertson se domnívám že Trump je nyní „nevyzpytatelný“ a žije „v alternativní realitě“.

CBN je populární americká křesťanská televize s globálním vlivem. Se svou programovou strukturou se primárně zaměřuje na evangelikální a letniční křesťany.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. prosince 2020 Foto: screenshot YouTube – Pat Robertson

Tags: ,,

2 Komentáře

  1. Je dost zvláštní prorokovat nepochybné vítězství a pak tvrdit, že hra skončila. Buď platí to první a pak je třeba mlčet a nebo to druhé a pak už neprovokovat a nelezt do TV. Rozsuzoval vůbec někdo to proroctví? A to s tou Kamalou je také proroctví a nebo jen přání.

    Odpověď
    • Nad četnými proroctvími amerických evangelikálů o Trumpově vítězství si kladu také otázky. Že se někde stala chyba se zdá být evidentní. Z biblického pohledu: proroctví není věštba typu „nezvratný osud“ (snad jediné nezvratné proroctví se týká konečného vítězství Božího království). Především, biblické proroctví neslouží k ukojení zvědavosti, ale bývá výzvou k nějaké aktivitě – tedy je zpravidla podmíněné (a to je také něco, co možná v „předvolebních“ proroctví mělo zaznít).
      Jonáš nebyl falešným prorokem, i když se jeho proroctví proti Ninive, které nebylo žádnou pythickou věštbou, ale bylo velmi jednoznačné a dokonce zdánlivě nepodmíněné („Ještě čtyřicet dní, a Ninive bude vyvráceno“), nenaplnilo – jelikož lidé reagovali pokáním. Jestli bylo druhé Trumpovo prezidentské období Boží vůlí nevím – nemám k tomu žádné nadpřirozené zjevení a mohu se opírat jen o svůj úsudek. Je to možné a to, že se tak nestalo, to nevyvrací – žijeme v padlém světě, kde se nenaplňuje mnoho z Boží vůle.
      Z přirozeného pohledu: Trump nebyl ideální volba, ale pro křesťany asi pozitivnější než tandem Biden – Harrisová. To, že USA hrozí nějaká forma „soft“ totality, není nereálné – mnoho z toho je na scéně už nyní (ostrakizace osobností s „nesprávnými“ názory apod.). Na druhou stranu – kde není naplňována Boží vůle, nastupuje Boží soud. Co to v jádru znamená, čteme ve Starém zákoně – pohromy nejsou pro Boží lid pouhým trestem, ale především výzvou a šancí ke změně. Mainstreamové americké křesťanství trpí dlouhodobě povrchností a tendencí k „teologii prosperity“. Nějaká forma pronásledování může být, sice nepříjemnou, ale užitečnou terapií.

      Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář