Hráči Saúdské Arábie odmítli uctít oběti teroristického útoku v Londýně

 

O incident se postarali fotbalisté Saúdské Arábie při kvalifikačním utkání na MS 2018 v Rusku proti Austrálii, když se před úvodním hvizdem odmítli seřadit ve středovém kruhu a vzdát úctu obětem teroristických útoků v Londýně.

Zatímco hráči domácí Austrálie na stadionu v Adelaide stáli společně a drželi se za ramena, jejich soupeř se volně pohyboval ve své části hřiště. Podle portálu Daily Mail i hráči na lavičce zůstali sedět.

Představitelé saúdskoarabského týmu už před zápasem oznámili, že se vzpomínkové chvíle nezúčastní. Jako důvod uvedli odlišné kulturní zvyklosti. Mluvčí australské fotbalové federace sdělil Daily Mail Australia, že jim byla před zápasem tato skutečnost oznámena.

Postoj saúdskoarabského týmu vzbudil vlnu nevole mezi fotbalovými fanoušky australského týmu i na sociálních sítích. Zajímavostí je, že hráči týmu Al-Ahli-many, z nichž mnozí hráli i zmiňovaný zápas proti Austrálii, se postavili do středového kruhu při zápase s FC Barcelonou, kdy se konala vzpomínka na tragickou havárii letadla fotbalového týmu Chapecoense. Austrálie při teroristickém útoku v Londýně ztratila dva občany.

-mn-
Foto: Damon Burley Twitter

 

Kategorie: Společnost

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář