Na hranici mezi Spojenými státy a Mexikem stojí socha papeže Františka

 

Na ostře sledované hranici mezi Spojenými státy a Mexikem stojí nejen zeď, ale od 16. února i dosud největší socha papeže Františka na světě. Projekt ve městě Ciudad Juárez realizoval s podporou místní církve sochař Pedro Francisco Martínez. Místo před rokem navštívil papež František na závěr své apoštolské cesty v Mexiku, aby uctil oběti migrace.

„Je to symbol lásky, dobra a solidarity,“ vysvětlil mexický umělec, který na soše za pomoci dobrovolníků pracoval více než rok. Bílá socha římského biskupa je čtyři a půl metru vysoká a váží více než tunu. Levé pozvednuté rameno s holubicí na ruce je paralelní s řekou, která odděluje Mexiko od Spojených států. Sochař věří, že se stane symbolom naděje a spojí tak Ciudad Juárez s městem El Paso na americké straně. „Jsou to města, které nesmějí být rozděleny ani zdí, ani řekou. Neboť lidská komunita nemá hranic,“ vysvětlil Pedro Martínez.

Součástí odhalení sochy byla i slavnostní mše, které předsedal místní biskup Mons. José Guadalupe Torres. Během uplynulých dní desetitisíce lidí na mexické hranici protestovaly proti rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa postavit na hranici zeď; protesty hlásilo i několik amerických měst.

 

Zdroj: Rádio Vaticana
Foto: Youtube

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář