Hudebníci jako Michael W. Smith či Lauren Daigle se podělili o své zkušenosti s novou generací umělců

Populární hudební hvězdy jako CeCe Winans, Lauren Daigle, Michael W. Smith, Danny Gokey a Mac Powell ze skupiny Third Day se podělili o své zkušenosti s novou generací umělců a zdůraznili, že je důležité následovat Boží vedení a zachovat si biblický základ v rychle se měnící kultuře.

Zkušení zpěváci i vycházející generace křesťanských umělců se v neděli sešli v Nashvillu na předávání cen K-LOVE Fan Awards, která měla sloužit jako platforma pro vzájemné sdílení.

Matthew West, který akci moderoval spolu s Tauren Wellsovou a byl rovněž nominován na cenu umělec roku, se po červeném koberci prošel se svými dvěma dcerami. Pětačtyřicetiletý držitel ceny Dove Award řekl portálu Christian Post, že nejlepší rada, kterou může dát začínajícím umělcům, zní: „Zůstaňte pokorní, soustřeďte se na cestu, na kterou vás Bůh postavil, a budete mít velký vliv na společnost a kulturu.“

SOUVISEJÍCÍMichael W. Smith ve své nové písni reaguje na válku na Ukrajině

„Doufám, že jsem byl pozitivním vzorem pro další mladé umělce, kteří přicházejí,“ poznamenal. „A řekl bych, že největším povzbuzením, které mohu dát, je, abyste ve svém životě vždy kladli Boha na první místo,“ dodal. 

Winans a Daigle, které společně vystoupily na úterním koncertu a mají na svém kontě nespočet ocenění a singlů, které se umístily na předních příčkách hitparád, povzbudily mladší věřící umělce, aby „prostě byli tím, kým vás Bůh povolal být“.

„Bůh vám dal sílu, aby byli pro tuto generaci inspirací,“ řekla Winans. „Myslím, že Bůh je tak úžasný, že každé generaci dává talenty, dary, přesně to, co potřebuje. Chci jen, aby mladí lidé byli takoví, jací jsou, a sundali ze sebe všechny zábrany. Bůh vás dovede dál, než si vůbec dokážete představit,“ dodala. 

Daigle řekla, že Bůh vložil do lidí svou kreativitu, a dodala: „Existuje věc, které se říká ‚zeitgeist‘, což je místo, kde se protíná doba a kultura. A to je okamžik, kdy se Bůh rozhodne říci: ‚Tohle je ten, kterého jsem si vybral. To je ten, kterého jsem si povolal. Takto připravíme lid na to, co má přijít‘. Myslím, že posílá ty, kteří jsou k dispozici,“ konstatovala americká zpěvačka a držitelka ceny Grammy. 

„Pokud máte pocit, že vás Bůh volá k tomu či onomu, nějakým způsobem se dotkl vašeho života. Poproste ho, aby vám otevřel dveře, a uvidíte, na jaká místa vás zavede,“ dodala. 

Winans vyjádřila naději, že křesťanská hudba „bude dál růst“ a „pokryje celý svět“, a zdůraznila, že „svět potřebuje slyšet“ dobrou zprávu evangelia.

„O to tu jde především,“ řekla.

CP píše, že žánr CCM, který vznikl v 60. letech 20. století v Calvary Chapel v kalifornském městě Costa Mesa, je dnes odvětvím s obratem několika miliard dolarů a mnoho umělců v něm nachází obrovský úspěch. Podle Berklee School of Music je dnes křesťanská hudba nejrychleji rostoucím rozhlasovým trhem ve Spojených státech.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. červen 2022 Foto: CC Search – Michael W. Smith

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář