Hudebník TobyMac vydal své první album po smrti syna

TobyMac (vlastním jménem Toby McKeehan), držitel cen Grammy, vydal své první album od roku 2019, kdy jeho syn Truett McKeehan zemřel ve věku 21 let na předávkování drogami.

Mac do té doby téměř nic nevytvořil, vydal pouze několik „ztracených“ demo skladeb a koncertní vystoupení, které obsahovalo píseň 21 Years, ve které vyjádřil smutek nad ztrátou Truetta.

SOUVISEJÍCÍ„Nechť vás provází Boží pokoj.“ Lauren Daigle a TobyMac ruší svá turné

Nové album s názvem Life After Death (Život po smrti) podle informací portálu Premier obsahuje písně plné smutku a nářku, ale i prohlášení truchlícího otce o Boží dobrotě.

TobyMac to řekl večer před vydáním alba na setkání s desítkami fanoušků, zaměstnanců a dárců v křesťanské rozhlasové stanici WGTS v Rockville ve státě Maryland. „Bůh byl tak laskav a ukázal mi, že existuje život po smrti.“

„Je těžké to vůbec říct, protože někdy téměř nechci žít. Mám pocit, že nějak podvádím svého syna. Ale tak či onak jsem se naučil, že Bůh je dobrý,“ poznamenal. 

Nové album odráží dráhu, kterou písničkář urazil za téměř tři roky od synovy smrti.

Spolupracovali na něm Truettova sestra Marlee, Sheryl Crow a bývalí kolegové TobyhoMaca z křesťanského rapového tria DC Talk, které vzniklo na Liberty University a které odstartovalo zpěvákovu kariéru.

TobyMac v rozhovoru pro Religion News Service dále hovořil o psaní o svém zármutku, víře a o tom, zda je možné budoucí vystoupení s DC Talk

„Myslím, že to byl dlouhý proces. Musel jsem se vypořádat s Truettovým odchodem a chtěl jsem mu složit poctu, takže jsem napsal 21 Years, opravdu těžkou a smutnou píseň. 

„Chtěl jsem uctít jeho památku, tak jsem se přinutil a napsal ji. A pak jsem nějakou dobu nepsal. Tak nějak jsem ji odložil, byl jsem příliš zlomený.“

„Pak jsem si po třech, čtyřech opravdu těžkých smutných písních řekl, že už nikdy nenapíšu žádnou veselou písničku. A pak jsem si přečetl úryvek z Písma v Izajáši – a vlastně se o tom zmiňuje i v Žalmech -, kde se píše, že Bůh přichází na pomoc, a já jsem ten obraz prostě nemohl dostat z hlavy. Tak jsem začal psát píseň Help´s on the Way, která byla rytmická, ale ne veselá.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. srpna 2022 Foto: Wikimedia Commons – TobyMac

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář