I v kritické době Komunita Sant’Egidio pomáhá nejzranitelnějším

Stejně jako v mnoha dalších zemích světa také u nás působí již dlouhé roky křesťanská laická Komunita Sant’Egidio. Jejím posláním je přivádět k životu evangelium skrze službu potřebným – lidem žijícím na ulicích našich měst, uprchlíkům hledajícím útočiště a bezpečí, vzděláváním dětí na okraji společnosti a podobně.

V Olomouci působí toto křesťanské hnutí již devátým rokem. Při pravidelných každotýdenních modlitbách myslí především na chudé a nemocné a také za mír pro místa, kde stále zuří nenávist a válka. Každé pondělí odpoledne se pak schází skupina asi 10–20 lidí, aby připravila jídlo a nápoje pro přátele na ulici. Tak totiž lidem bez domova s láskou říkají. Poté vyráží do ulic, aby se setkali, nabídli jídlo a především svoji blízkost, přátelství a konkrétní pomoc.

Služba potřebným pokračuje i přes současnou epidemiologickou situaci – vždyť právě lidé s podlomeným zdravím, opuštění a strádající jsou tou nejohroženější skupinou. Od jara tak lidé z Komunity Sant’Egidio distribuují také hygienické pomůcky, roušky, desinfekce a informují o aktuálních opatřeních. Zkrátka, jak je jejich zvykem – snaží se reagovat na potřeby svého města a především těch, které považují za své strádající bližší.

Pokud pandemické situace dovolí, také letos by měl proběhnout Vánoční oběd pro chudé, a to jako každoročně v krásných prostorách Arcibiskupského paláce. Vždyť co může být krásnějšího, než sedět u krásně prostřeného stolu a prožívat společně Narození Páně?

Pokud byste se chtěli do činnosti Komunity Sant’Egidio jakkoliv zapojit nebo přispět na její provoz, stačí se informovat na webu www.santegidio.cz nebo na Facebooku Komunita Sant’Egidio Olomouc.

Autor: cirkev.cz Datum: 19. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář